Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytojos dalyvavo mokymuose, skirtuose švedų kalbos specialistams

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, švietimo organizacija Sverigekontakt ir Švedijos institutas kartu su Švedijos ambasada Rygoje surengė mokymus, skirtus švedų kalbos specialistams Baltijos šalyse. Spalio 19-21 dienomis organizuotuose mokymuose dalyvavo ir skandinavistikos programos absolventės, dėstytojos: tarptautinių programų vadovė Ugnė Vaičiulytė ir doktorantė Liveta Ūselė.

Nors mokymai truko vos 3 dienas, programa buvo išties intensyvi. Ketvirtadienį konferencijos dalyviai rinkosi Švedijos ambasadoje šventinei vakarienei, kur galėjo susipažinti vieni su kitais, o penktadienio rytą sveikinimo žodį tarė ir mokymus pradėjo Sverigekontakt generalinis sekretorius Lars Bergman ir Švedijos instituto atstovas Viktor Hennius. Vėliau Geteborgo universiteto dėstytoja Johanna Einarsson skaitė paskaitą apie švedų kalbos fonetiką, profesorius, Švedijos Akademijos ir Sverigekontakt narys Bo Ralph – apie kalbos politiką ir skirtingus jos vystymosi etapus, o profesorė Anna Hannesdóttir pasidalino savo įžvalgomis apie šiandienos švedų kalbos klimatą, ypač apie įvardžių vartoseną. Į programą buvo įtraukta ir literatūrinė paskaita Stokholmo universiteto doktorantė, kritikė ir rašytoja Isabelle Ståhl pristatė savo kūrybą. Penktadienis baigėsi seminaru (angl. workshop), kurio metu susiskirstę grupelėmis dalyviai dalijosi savo patirtimis mokant švedų kaip užsienio kalbą. Vakarą vainikavo ilgi pokalbiai švedų kalba neformalioje aplinkoje bendros vakarienės metu. Šeštadienio rytą įtvirtinti teorines žinias apie tartį padėjo aktyvios Johanna Einarsson vestos pratybos, o kol Latvijos universiteto dėstytoja Lise-Lotte Ryberg pristatė skaitmenines švedų kalbos mokymosi priemones ir resursus, universitetų dėstytojai buvo pakviesti pokalbiui su Victor Hennius dėl tolimesnių partnerystės galimybių.

Anot dėstytojų, šie mokymai yra ne tik puiki galimybė pasipraktikuoti kalbėti švediškai, bet ir praplėsti pažinčių ratą, pasidalinti gerąja patirtimi su kolegomis bei pagilinti savo žinias.