HMF diplomų įteikimo ceremonija

Liepos 1-3 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko tradiciniai šventiniai diplomų įteikimo renginiai, kurių metu bendruomenė išlydėjo 2,3 tūkst. alumnų. Humanitarinių mokslų fakulteto studentai savo diplomus atsiėmė liepos 3 dieną.

Absolventus pasveikinęs universiteto rektorius prof. Juozas Augutis pasidžiaugė, jog nepaisant pandemijos pavyko surengti ceremoniją gyvai, žiūrint vieni kitiems į akis, ir išreiškė viltį, kad praėjęs karantino laikotarpis atskleidė visiems, kas iš tiesų svarbiausia – tiesioginis ryšys su artimu žmogumi. Kalbėdamas apie studijų prasmę, rektorius priminė susirinkusiems, kad universitete šalia protavimo galios svarbų vaidmenį atlieka ir emocinis intelektas – jų abiejų dėka galima siekti pažangos ir tyrinėti visuomenei svarbiausius klausimus.

„Turime išsiugdyti įprotį kelti klausimus. Universitete Jūs turėjote terpę, kurioje galėjote stimuliuoti savo smalsumą ir vaizduotę; turėjote betarpišką aplinką, kuri paremta ne hierarchine struktūra, o dėstytojo ir studento bendryste. Visa tai buvo ir yra skirta Jums apmąstyti esamas tiesas, spręsti dabarties ir ateities klausimus. Kad galvotumėte apie technologijas, kurios būtų mūsų sąjungininkėmis, ir kurtumėte visuomenę, kurioje būtų gera gyventi visiems nepriklausomai nuo jų tautybės, lyties, religijos ar pažiūrų“, – apibendrino rektorius.

Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė prof. Rūta Eidukevičienė paskatino absolventus imtis iniciatyvos, nelaukti progų, o kurtis jas patiems. Dekanės įsitikinimu, šiandien yra kaip niekada svarbu gebėti išgirsti kitokią nuomonę, įžvelgti įvairovę – pasitelkti studijų metais įgytas žinias apie susikalbėjimą, neapykantos kalbą ir kalbinę empatiją.

„Atradęs savo sverto taisyklę, Archimedas pasakė: „Duokite man atramos tašką ir aš pajudinsiu žemę“. Tikiuosi, kad universitete įgytas platus išsilavinimas ir vertybės jums taps tuo atramos tašku, kuris leis pajudinti jei ne visą pasaulį, tai bent jau mus supančią aplinką, visuomenę. Tam dabar tikrai tinkamas metas, nes kaip niekada anksčiau visuomenė įsiklausė į akademinės bendruomenės nuomonę, ne tik kalbant apie medicininius tyrimus ar vakcinos paieškas, bet ir socialinį artumą, netikras žinias, kultūros svarbą, įvairias protesto formas, laisvės sampratą“, – pabrėžė dekanė.

Atsižvelgiant į ekstremalią padėtį visoje šalyje dėl COVID-19 ir siekiant užtikrinti VDU bendruomenės narių bei jų artimųjų saugumą, šiemet VDU diplomų įteikimai vyko mažesniuose ratuose, o pačią ceremoniją visi galėjo stebėti tiesiogiai internete, savo išmaniuosiuose įrenginiuose, tačiau tai nesutrukdė džiaugtis gautais diplomais ir pajausti šventinę dvasią!