„Girių ir lilimų istorijos“. HMF mokslininkų-rašytojų naujausių tekstų sutiktuvės ir susitikimas su fakulteto absolventais

Lapkričio 10 d., 18 val., V. Putvinskio g. 23-310 Humanitarinių mokslų fakulteto bendruomenė kviečia į VDU alumno, šiuo metu LR ambasadoriaus Japonijoje, Aurelijaus Zyko romano „Stebint žalsvą girios ošimą“ (Aukso pieva, 2022) ir profesoriaus Gintauto Mažeikio mitinių mąstymų romano „Lilimų knyga“ pristatymą – skaitymus ir pokalbį su autoriais.

Aurelijaus Zyko debiutinis romanas „Stebint žalsvą girios ošimą“ pasirodė prieš jam išvykstant atstovauti mūsų šalį Japonijoje. Romane vaizduojami sudėtingi Lietuvai XX a. įvykiai – nuo tarpukario iki Nepriklausomybės atgavimo. Pasak autoriaus, pagrindinių romano herojų Povilo ir Elenos istorijas įkvėpė jo senelių gyvenimai, tačiau nemažiau svarbūs ir jo paties vaikystės prisiminimai per kuriuos atsiskleidžia paskutinis sovietmečio dešimtmetis. Iš įvairių perspektyvų, pasitelkiant asmenines patirtis, kažkur išgirstus pasakojimus ar nuogirdas, romane pasakojama vienos šeimos saga, o prieš skaitytojų akis veriasi urbanistinio Kauno ir spalvas nuolat keičiančios Lietuvos gamtos paveikslas.

Visai kitoks, kol kas tik fragmentiškai virtualiu pavidalu egzistuojantis Gintauto Mažeikio mitinių mąstymų romanas „Lilimų knyga“, kviečianti į kelionę po Evestrą, kurioje vaikauja nenuoramos lilimai – nei tai žmonės, nei demonai, „ribinės asmenybės, niekados nežinančios, kas esančios iš tikrųjų“. Šiame mitiniame pasaulyje rungiasi vėtros ir viesulai, atnešantys ne tik lietų, snaiges, bet ir lipnias reklaminių skelbimų, kvietimų, žinių nuotrupas.

Nė vienas iš autorių nėra profesionalus rašytojas, abu turi daugybę kitų veiklų, tačiau, panašu, kad rašymas, literatūra jiems padeda užpildyti politiniuose ir akademiniuose diskursuose atsiveriančias saviraiškos spragas. Apie naujausius tekstus ir tolesnes kūrybines ambicijas bus kalbamasi ir susitikime, kurį moderuos literatūrologės Dalia Kuizinienė ir Rūta Eidukevičienė.

Šis renginys yra lapkričio 9–10 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) organizuojamų „VDU Karjeros dienų 2023: ir studentui, ir absolventui“ dalis.