Frankofoniškasis pavasaris skleidžiasi vasario mėnesį

Kasmet kovo mėnesį vykstantys Frankofonijos renginiai vienu ar kitu aspektu pristato prancūziškai kalbančių šalių kalbą ir kultūrą, tad Frankofonijos mėnesio renginių lankytojams tikrai nebereikia pristatyti, ką reiškia žodis „frankofonija“.

„Frankofonija geriausiai atspindi savo laikmetį“ –  rašė ne kartą Vytauto Didžiojo universitete viešėjęs Prancūzijos komunikacijos srities profesorius Dominique Wolton. Ši mintis atskleidžia didėjančią prancūziškai kalbančių šalių (Prancūzijos, Kanados, Belgijos, Šveicarijos ir kt.) įtaką ir šiose šalyse gimstančių naujų idėjų, požiūrių svarbą visam pasauliui. Na, o turint omenyje tai, kad dabartinės demografinės tendencijos skelbia prancūziškai kalbančių žmonių augimą (iki 2050 m. jų skaičius turėtų išaugti iki 700 milijonų), pasaulis neišvengiamai gręžiasi į frankofoniškąjį pasaulį ir semiasi iš jo naujų idėjų ir patirčių.

Frankofonijos mėnesio renginių Kaunas laukia kiekvieną kovo mėnesį, bet šie metai – išskirtiniai! Prieš turiningą ir intriguojančią kovo programą, VDU Frankofonijos šalių centras jau šį mėnesį pradeda naują Frankofoniškojo pavasario renginių ciklą. Vasario-gegužės mėnesiais centras pristatys renginių programą ir kvies visus mąstyti, mėgautis ir sužinoti apie prancūzų modernaus teatro gimimą (paskaitą skaitys režisierius Gytis Padegimas), apie prancūzų literatūros ir kitas premijas pelniusius rašytojus (prof. Vytautas Bikulčius), apie tai, kaip vystosi pasaulis, kai berniukų gimstamumas, kaip teigia Kanados rašytoja Elisabeth Vonarburg, katastrofiškai krenta (paskaitą skaitys prof. Milda Danytė) ir apie daug kitų netikėtų ir tikrai frankofoniškų dalykų.

Šią savaitę, vasario 21 dieną (ketvirtadienį), 17.30 val. (V. Putvinskio g. 23-102) kviečiame į dr. Simono Jazavitos paskaitą „Motiejus Pečiulionis – Fontainebleau artilerijos mokyklos auklėtinis ir vienintelis Lietuvos generolas, kovojęs partizaniniame kare“, kurioje lektorius atgaivins istorinę praeitį ir atmintį.

Vasario 28 dieną, 17.15 val. (V. Putvinskio g. 23-102) kviesime ir į VDU Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedros profesorės Mildos Danytės paskaitą „Kaip vystosi pasaulis, kai berniukų gimstamumas katastrofiškai krenta: Elisabeth Vonarburg garsusis mokslinės fantastikos romanas „Motinų šalies kronika“ (Chroniques du pays des mères)“.

Maloniai kviečiame visus dalyvauti ir mėgautis frankofoniškojo pavasario renginiais.

Kovo mėnesio frankofonijos renginių programa bus paskelbta netrukus.