Frankofonijos mėnuo VDU: 2022 metų Europietiškoji frankofonija

 

Kiekvienais metais VDU Frankofonijos šalių centras rengia kultūrinę Frankofonijos mėnesio programą kartu su Kauno m. savivaldybe, LR Užsienio reikalų ministerija, Prancūzų institutu Lietuvoje, Kanados ambasada Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, ir kitais parneriais. Šiais, 2022-aisiais metais, kovo mėnesio renginių programa yra išskirtinė, nes ji skiriama Kaunui – Europos kultūros sostinei 2022, ir Lietuvos universiteto 100-mečio sukakčiai.

Kaip žinome, visas Frankofonijos valstybes sieja ne tik prancūzų kalba, bet ir vertybės. Šių metų kovo mėnesio renginiai akcentuoja Europietiškąją Frankofoniją ir skatina atsigręžti į frankfoniškųjų šalių svarbą Europoje.

Kultūrinių renginių programą VDU Frankofonijos šalių centras pradeda tarptautine moksline konferencija „Frankofonijos pasaulio kultūra ir politika“, kurioje daug dėmesio skiriama tarptautiniams santykiams ir Prancūzijai tenkančiam vaidmeniui Europos Sąjungoje ir pasaulyje. Konferencijos pranešimuose analizuojamas kultūrinis kontekstas, siejantis Lietuvą ir Prancūziją: nuo Oskaro Milašiaus diplomatinio paveldo iki šiuolaikinės prancūzų akademinės minties sklaidos. Mokslinis žvilgsnis krypsta tiek į Prancūzijos ekonomikos raidą, tiek į istorinius šios valstybės ryšius su įvairiomis šalimis, pavyzdžiui, Egiptu. Siekiama išsiaiškinti ir tai, kaip Frankofonija suprantama Kanadoje ir kitose šalyse.

Kiekvienas renginys atveria naujų idėjų ir kviečia leistis į Frankofonijos pažinimo kelionę. Švęskime kartu Frankofonijos įvairovę!

RENGINIŲ PROGRAMA.

Renginius organizuoja VDU Frankofonijos šalių centras.