Filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ premjera

VDU Azijos studijų centras kviečia į naujai sukurto dokumentinio filmo Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai premjerą. Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

Filmas vyks balandžio 26 d. 17:30 val. Romuvos laikinojoje kino salėje (Kęstučio g. 62, Kaune, įėjimas per vidinį kiemelį).

Projektas, remiamas Tarptautinio Tošibos fondo (TIFO), pradėtas vykdyti 2017 m. vasarą. Jo pagrindiniai dalyviai yra dr. Aurelijus Zykas, dr. Linas Didvalis ir Kristijonas Jakubsonas. Filmavime dalyvavo 20 mokslininkų bei politikų tiek Japonijoje, tiek Lietuvoje. 2017 m. lapkričio-gruodžio mėn. filmavimas vyko skirtingose Japonijos vietose, ir jo metu komanda apsilankė 10 Japonijos miestų, kur susitiko su mokslininkais bei visuomenės veikėjais, filmavo susijusias vietas, objektus bei dokumentus.

Reikalinga išankstinė registracija: https://goo.gl/forms/vkU9tpiX3rcg7u6G3

Facebook nuoroda

Anonsinį filmuką galite pasižiūrėti čia

Filmo rėmėjai ir partneriai: Tošibos tarptautinis fondas, Global Japan Office, ProConf ir Kauno miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos:
  • Linas Didvalis
  • Adresas Azijos studijų centras V. Putvinskio g. 23-417/418 kab.
  • Telefonas (8 37) 331323
  • El. paštas linas.didvalis@vdu.lt