Fabrizio Mazzellai – Italijos Žvaigždės kavalieriaus ordinas

Penktadienį, 10.30 val., Vytauto Didžiojo universitete, V. Putvinskio g. 23-313 a. Fabrizio Mazzellai bus įteiktas Italijos Respublikos Žvaigždės ordino kavalieriaus titulas (it. Ordine della Stella d’Italia, nel grado di Cavaliere) už turizmo tarp Italijos ir Baltijos šalių skatinimą bei Italų kalbos ir kultūros puoselėjimą Lietuvoje.

F. Mazzella gerai pažįstamas VDU italistų bendruomenei ir kaip dėstytojas, ir kaip socialinis partneris. „Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad šį titulą, teikiamą žmonėms, svariai prisidėjusiems prie Italijos draugiškų ryšių ir bendradarbiavimo su kitomis šalimis, šiais metais gauna kolega, prisidėjęs prie Italų kalbos ir kultūros populiarinimo Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno mieste“ – teigia VDU Italistikos ir romanų kalbų studijų programos vadovė dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda.

Italijos Žvaigždės kavalieriaus ordinas teikiamas nuo 2011 m. Šis apdovanojimas yra antrasis pagal svarbą Italijos valstybinis apdovanojimas, skirtas italams, gyvenantiems užsienyje ir užsienio piliečiams. Ordiną teikia Italijos Respublikos Prezidentas Užsienio reikalų ministerijos siūlymu už Italijos ir kitų valstybių bendradarbiavimo gerinimą, italų kultūros sklaidą užsienio šalyse.

Ceremonijoje dalyvaus Italijos Respublikos Ambasados reikalų patikėtinė Alice Barberis, Kauno kunigų seminarijos rektorius kunigas Liutauras Vilėniškis, VDU Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė, kalbų mokyklos „Accademia Italiana di lingua“ lektoriai ir kiti svečiai.