Dokumentinio filmo „Marija Gimbutienė: ateities pajauta“ peržiūra

Balandžio 18 d. 16.30 val. V. Putvinskio g. 23, 103 auditorijoje kviečiame į išskirtinę, dokumentinio filmo apie Mariją Gimbutienę ir jos darbus, peržiūrą Kaune! Pirmą kartą Kaune, specialiai Vytauto Didžiojo Universiteto akademinei bendruomenei, pristatomas dokumentinis filmas „Marija Gimbutienė: ateities pajauta“.

Pasaulyje M. Gimbutienė laikoma viena įtakingiausių archeologų, savo tyrimuose sujungusia archeologiją, lingvistiką, etnologiją ir religijotyrą į bendrą discipliną – archeomitologiją, gerokai pakeitusią Europos priešistorės sampratą. 1993 m. mokslininkei M. Gimbutienei (1921-1994 m.) suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro vardas.

Filme „Marija Gimbutienė: ateities pajauta“ – vienos žymiausių pasaulyje lietuvių kilmės mokslininkės įžvalgos, skatinančios permąstyti mūsų tapatybę ir atsigręžti į Senosios Europos civilizacijos esmę.  Taip pat pristatoma Gimbutienės kelionė nuo formavimosi metų Lietuvoje iki įtakingos akademinės karjeros pabrėžiant jos gilų ryšį su folkloru ir novatoriškus Senosios Europos kultūrų, deivių ir mitų tyrimus.

Filme pateikiami įvairių ekspertų apmąstymai, kuriuose asmeniniai atradimai susipina su mokslinėmis įžvalgomis ir atskleidžia Gimbutienės ilgalaikę įtaką senųjų civilizacijų tyrimams bei jos unikalų požiūrį į gyvenimo, gamtos ir dvasingumo sąsajas. Tai tarsi savalaikis siūlymas atradimų šviesoje peržvelgti mūsų tapatybę ir atsigręžti į Senosios Europos civilizacijos esmę.

Filmo peržiūroje dalyvaus ir filmo idėjos bendraautoriai Rasa Baltė Balčiūnienė ir Gintaras Šeputis.

Filmo video anonsas.

Filme kalba:

• Marija Alseikaitė-Gimbutienė

Archeologė, antropologė, archeomitologijos pradininkė

• Gabrielė Rimkutė

Archeologė, parodos „Deivės ir kariai“ kuratorė

• Daiva Vaitkevičienė

Mitologė, folkloristė

• Adomas Butrimas

Menotyrininkas, archeologas, asmeniškai pažinojęs Mariją Gimbutienę

• Dainius Razauskas

Mitologas, religijotyrininkas, rašytojas, vertėjas

• Vykintas Vaitkevičius

Archeologas, žygeivis

• Eugenijus Žmuida

Literatūrologas, rašytojas

• Vytautas V. Landsbergis

Poetas, publicistas, kino režisierius, rašytojas

• Oskaras Koršunovas

Režisierius, dramaturgas

• Laimutis Vilkončius

Kompozitorius, pedagogas, roko operos „Eglė“ autorius

Renginį organizuoja VDU HMF Kultūrų studijų katedros Lyginamųjų kultūrų studijų programos magistrantė Anželika Voinė.