Diskusija su doc. A. Zyku Vilniaus knygų mugėje

Vasario 22-25 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5) vyks „Vilniaus knygų mugė 2018“, kurioje aktualiausias diskusijas ir knygų naujienas pristatys Vytauto Didžiojo universitetas. VDU stendas mugėje bus įsikūręs 3-oje „Litexpo“ salėje (Nr. 3.11).

Diskusija su doc. Aurelijum Zyku „Švelniosios galios vedami. Įvaizdžiai, pasaulis, Japonija“ (ved. Richard Jonaitis)

Vasario 22 d., ketvirtadienis, 14 val., 1.2 konferencijų salė

Renginyje bus pristatyta naujausia A. Zyko monografija „Švelniosios galios vedami: šalies įvaizdžio politika ir Japonija“, kurią bus galima įsigyti VDU stende Nr. 3.11.

Šalies įvaizdžio valdymo praktikos kelia daug dilemų, todėl turi tiek šalininkų, tiek priešų. Ne išimtis ir Lietuva. Viena vertus, žiniasklaidoje piktinamasi, kad Lietuva užsienyje pristatoma kaip skurdi šalis ar Hanibalo Lekterio gimtinė, kita vertus, klausiama, ar tinkamai ir efektyviai naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, investuojami į tokias neapčiuopiamas ir racionaliai sunkiai paaiškinamas veiklas, kaip kultūros diplomatija ar šalies prekės ženklas. Juk šalies įvaizdis – tai beveik magiškas asociacijų ir simbolių debesis, tvyrantis užsieniečių galvose. Ar galima teigti, kad jis lemia šalies ekonomiką, turistų srautus ar žmonių gyvybę karuose? Japonija yra šalis, kuria autorius domisi ir iš kurios gyvenimo pateikia daugiausia pavyzdžių.

Daugiau informacijos

„Vilniaus knygų mugės“ programa

„Vilniaus knygų mugės“ tinklalapis

Daugiau informacijos:
  • Aurelijus Zykas
  • Adresas VDU Azijos studijų centras, V. Putvinskio g. 23, 417 / 418 kab., Kaunas
  • El. paštas aurelijus.zykas@vdu.lt