Declamationes išvyka į Kražius

Vytauto Didžiojo universiteto kūrybinė grupė „Declamationes“, vadovaujama Lituanistikos katedros prof. Irenos Buckley, užbaigė studijų metus dar viena išvyka su projektu „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“.

Birželio 9 d. grupė vyko į Nemakščius-Molavėnus-Kražius. Jaukiame Nemakščių miestelyje keliautojai buvo svetingai sutikti Aštuonračio muziejuje, aplankė buvusios bažnytėlės vietoje pastatytą Lurdą bei netoliese esančią bažnyčią. Kultūros darbuotoja Lina Andrulienė, parapijos klebonas Arūnas Bladžius įdomiai pasakojo apie savo kraštą ir jo žmones. Vėliau ekologas Vaidas Greičius pakvietė pakeliauti įspūdingais Molavėnų piliakalnių komplekso pažintiniais takais. Piliakalnio aikštelėje studentai perskaitė J. Vaičiūnaitės eilėraščių ciklo „Kernavė“ fragmentą, kartu su šio krašto žmonėmis sugiedojo keletą dainų.

Projekto maršrutas atvedė į Kražius, kur buvo prasmingai dalyvauta knygos „Kęstučio apygardos vadai“ sutiktuvėse M. K. Sarbievijaus kultūros centre. Renginyje kalbėjo Simono Stanevičiaus bendrijos nariai – pirmininkas Antanas Pocius, rašytojas Eugenijus Ignatavičius, MRU Teisės filosofijos katedros vedėjas prof. habil. dr. Alfonsas Vaišvila. Profesorė Irena Buckley pristatė projektą „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ ir teigė, jog piliakalnius gaubiantys pasakojimai apie jų gynėjus, pratęsiami istorijomis apie XIX a. sukilėlių aukas, savanorių kovas ir pokario mūšiuose žuvusius partizanus. Šie pasakojimai ne tik formuoja Lietuvos karybos istorijos paradigmą, bet ir išlieka svarbūs dabartyje. Renginio metu studentai atliko fragmentą iš poetinio reginio „…šviesa nuo Kernavės piliakalnių“ bei skambiai sugiedojo porą partizanų dainų.