Baltistų agora: vertimas ir tarpkultūrinė komunikacija

Vasario 9-10 d. Brno (Čekijoje) vykusiame tarptautiniame akademiniame seminare „Baltistų agora: vertimas ir tarpkultūrinė komunikacija“ dalyvavo penki VDU Humanitarinių mokslų fakulteto atstovai: doc. dr. Vijolė Višomirskytė, dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda, Liveta Ūselė, dr. Simona Kumpė ir dr. Arvydas Kumpis. Seminarą organizavo Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas drauge su Brno Masaryko universiteto Baltistikos centru. Renginyje taip pat dalyvavo Baltistikos centrų dėstytojai, studentai iš įvairių pasaulio universitetų: Frankfurto prie Maino Gėtės  (Vokietija) universiteto, Helsinkio (Suomija) universiteto, Karolio (Čekija) universiteto, Vroclavo (Lenkija) universiteto, Vienos (Austrija) universiteto, Greisvaldo (Vokietija) universiteto, Sakartvelo technikos (Sakartvelas) universiteto, Pizos (Italija) universiteto. Iš Lietuvos į Brno vyko Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto atstovai.

Seminaro metu dalyviai skaitė pranešimus aktualiomis temomis,  o renginio pabaigoje surengtas Literatūrinis baltistikos protmūšis. Brno Masaryko universiteto Baltistikos centro vadovas doc. dr. Vaidas Šeferis seminaro dalyviams taip pat pasiūlė edukacinę, istorinę ir kultūrinę programą: aplankytas Senamiestis, kitos lankytinos vietos, Masaryko universitetas, Baltistikos centras.

Seminaras rengtas pagal ES SF finansuojamą projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ (Nr. 09.3.1-ESFA-V-709-01-0002), kurį įgyvendina Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vytauto Didžiojo universitetas ir Vilniaus universitetas.