Baltijos ir Amerikos laisvės fondo stipendijos

2010 m. buvo įsteigtas Baltijos ir Amerikos laisvės fondas (ang. The Baltic-American Freedom Foundation, BAFF) ir JAV tarptautinės plėtros agentūra (United States Agency for International Development, USAID) įgaliojo finansuoti švietimo mainų programas, bendrai žinomas BAFF stipendijų vardu. Gavusi Baltijos-Amerikos įmonių fondo (BalAEF) dotaciją, kuri viršijo 35 mln. JAV dolerių, BAFF iki šiol išmokėjo daugiau nei 12 mln. JAV dolerių stipendijų daugiau nei 500 dalyvių. BAFF teikiamos stipendijos skirtos Baltijos šalių piliečiams, toliau stiprinant Estijos, Latvijos, Lietuvos ir JAV draugystę bei gerą valią.

2022 m. birželio mėnesį BAFF šventė savo veiklos 10-metį ir šia proga sukūrė parodą-stendą apie BAFF alumnus. Ši paroda yra interaktyvi – ji veikia su programėle Overly. Overly programėle galima nuskenuoti veidus stende ir telefone Jums bus pristatyti trumpi vaizdo reportažai apie šiuos žmones. Ši paroda pirmiausiai buvo eksponuota Vilnius Tech universitete, vėliau keliavo po Latviją ir Estiją. 2023 m. vasario mėn. ją pristatome Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, V. Putvinskio g. 23 I aukšte. Šia proga norime supažindinti Vytauto Didžiojo bendruomenę su BAFF veiklos sritimis, programomis, stažuočių pasiūlymais  ir galimybėmis įgauti patirtį JAV.

Tęsiant ilgalaikį Amerikos įsipareigojimą Baltijos regionui, Baltijos-Amerikos laisvės fondo (BAFF) misija yra pagilinti ryšius tarp Estijos, Latvijos, Lietuvos ir JAV per švietimo ir mainų programas, orientuotas į ekonomikos augimą ir demokratijos vertybes. Dabartinės Baltijos ir Amerikos laisvės fondo stipendijų galimybės apima:

Finansavimo siekiantys asmenys ir organizacijos kviečiami teikti paraiškas atitinkamoje Baltijos ir Amerikos laisvės fondo programoje. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su BAFF.

Nuotraukos Jono Petronio.