Baigėsi ASC projekto filmavimas Japonijoje

2017 m. lapkričio 28 – gruodžio 9 d. skirtingose Japonijos vietose vyko filmavimas, kuris yra šiuo metu VDU Azijos studijų centro vykdomo projekto dalis. Intensyvios programos metu ASC vadovas Dr. Aurelijus Zykas kartu su VDU Viešosios komunikacijos katedros dėstytoju Kristijonu Jakubsonu apsilankė 10 Japonijos miestų, kur susitiko su mokslininkais bei visuomenės veikėjais, filmavo susijusias vietas, objektus bei dokumentus.

„Dešimt dienų, dešimt miestų, keturiolika interviu ir nesuskaičiuojama daugybė jaudinančių akimirkų, – taip filmavimą apibūdino projekto direktorius Aurelijus Zykas. – Išgirdome daug įdomių istorijų, prisilietėme prie svarbių abiems valstybėms dokumentų, ir visur sutikome nuoširdžius, vaišingus ir atsidavusius idėjai žmones“.

Projekto rezultatas bus dokumentinis filmas, pristatantis Kauno ryšius su Japonija per keturias skirtingas asmenybes, prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – pirmasis Lietuvoje apsilankęs japonas Jukičis Fukudzava, pirmųjų lietuviškų knygų apie Japoniją autorius Steponas Kairys, net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius, ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara, tautas sujungęs per savo žygdarbį.

Filmavimo komanda Japonijoje sulaukė nemažo susidomėjimo. Juos maloniai priėmė kelių miestų savivaldybės, buvo susitikta su atskirų miestų merais. Be to, komandos nariais ir filmavimu susidomėjo ir vietos spauda bei televizija.

Projektas, remiamas Tarptautinio Tošibos fondo (TIFO), pradėtas vykdyti šių metų vasarą. Jo pagrindiniai dalyviai yra Dr. Aurelijus Zykas, Dr. Linas Didvalis ir Kristijonas Jakubsonas. Filmą „Kaunas. Japonijos miestas. Sugiharos miestas“ viešai pristatyti visuomenei tikimasi kovo mėnesį.

Daugiau informacijos:
  • Aurelijus Zykas
  • Adresas Azijos studijų centras V. Putvinskio g. 23-418 kab.
  • Telefonas (8 37) 331323
  • El. paštas aurelijus.zykas@vdu.lt