Arbatos gėrimo ceremonija su meistre iš Japonijos

foto_Tanaka

Kultūrų studijų katedra kviečia į japoniškos arbatos gėrimo ceremonijos demonstraciją, kuri vyks rugsėjo 5 d. 18 val. VDU Menų centro salėje, Vytauto pr. 71., Japonišką arbatos gėrimo ritualą ir jo subtilybes atskleis šiemet jau antrą kartą Lietuvoje viešinti arbatos ceremonijos meistrė Senjū Tanaka (Senyu Tanaka) iš Japonijos.

Meistrė priklauso šeimai, kuri dar Meidži laikotarpiu (1868-1912) įsteigė naują arbatos ceremonijos kryptį- Japonijos arbatos ceremonijos draugiją. Šios krypties arbatos ceremonijos mokymas siekia perteikti tradicijas atsižvelgiant į besikeičiančios visuomenės poreikius bei akcentuoja pagarbą kiekvienam arbatos ceremonijos metu naudojamam daiktui ir žmonių bendravimo harmonijai.  Meistrė Senjū Tanaka vadovauja pagrindiniam draugijos mokymo centrui, įsikūrusiam Tokijuje, taip pat yra keleto knygų apie arbatos gėrimo ceremoniją autorė.

Renginio Kaune metu meistrė ne tik pademonstruos arbatos gėrimo ceremoniją, bet ir pristatys savo knygą „Japoniška arbatos gėrimo ceremonija pradedantiesiems“ („Hajimete no chadō“), kurios vertimas į lietuvių kalbą pasirodė šių metų pavasarį. Šios knygos vertimas į lietuvių kalbą- tai bendras VDU Azijos studijų centro ir  Kyumeikan mokyklos Kaune projektas, finansuojamas Japonijos fondo. Knygos pristatyme dalyvaus ir knygos vertėja, VDU lektorė Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė, bei projekto vadovė, Kyumeikan mokyklos direktorė Raimonda Strazdienė.

„Daugeliui žmonių arbatos ceremonija- tai lyg mago triukai, atliekami įgudusiais judesiais. Todėl yra besibaiminančių, kad nepavyks visko įsidėmėti nuo pradžios iki galo. Tačiau pirma suvokime pačią esmę. (…) Arbatos ruošimo ritualo esmė- tai ne taisyklingas ritualo atlikimas. Svarbiausia- ruošiant arbatą įdėti širdį. Tikrasis arbatos ceremonijos tikslas- nuolatos galvoti apie svečią ir parodyti jam savo svetingumą“,- savo knygoje rašo meistrė Senjū Tanaka, arbatos ceremonijose dalyvaujanti jau nuo trejų metų.

Renginys – skirtas visai Kauno visuomenei, įėjimas nemokamas. Plačiau apie meistrę Senjū Tanaka skaitykite čia.