Apie bakalauro programą Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos

Geriausiai apie Humanitarinių mokslų fakultete siūlomą bakalauro programą Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos gali papasakoti studentai! Absolventė Liveta sako:

Tarpinė stotelė – Byelingual. Ar girdėjai apie tai? Įstojęs į šią programą – jeigu neišgirsi, tikrai pajausi. Čia turėsi galimybę išmokti vieną skandinavų (švedų arba norvegų) kalbą, tada – kibti į kitą arba, nieko nelaukiant, čiupti kelias iš karto!

Šalia mokymosi čiulbėti skandinaviškai, plėsi savo žinias apie patį regioną, jo istoriją, kultūrą, tradicijas, literatūrą, kiną, politinius ir etninius procesus, gerovės valstybės privalumus. Nemėgsti būti įspraustas į rėmus? Ir gerai, turėsi didelį pasirenkamų dalykų sąrašą ir Skandinaviją pažinsi per savo mėgstamą sritį. Sužinosi apie fika, friluftsliv ir ką reiškia hygge, galėsi specialisto akimis (per)žiūrėti „Vikingus“… ir kas tada?

Tada, pabaigus programą, tau atsivers daug skirtingų durų:

  • galimybė griebtis vertimų;
  • kitus mokyti skandinavų kalbos kokioje nors kalbų mokykloje;
  • kiekvieną dieną kaip darbuotojui varstyti muziejaus duris;
  • norint daugiau veiksmo ir šiek tiek spaudimo – griūti prie įvairių kultūrinių projektų ar edukacinių renginių, o galbūt tiesiog pradėti pirmą žingsnį gido karjeroje;
  • tavęs labai lauks ir verslo bei paslaugų įmonės, nes skandinavų kalbas mokančių specialistų Lietuvoje labai trūksta.

Skandinavai yra patys laimingiausi žmonės pasaulyje. Tą patikrinti galėsi ir praktiškai – visi norintys išvyksta į Skandinavijos šalis pagal studentų mainų programas ir labai džiaugiasi pamatę savo svajonių šalį iš vidaus. Įsitikink tuo ir pats!

Apie programą rašo www.delfi.lt.

Daugiau apie PRIĖMIMO SĄLYGAS, programoje STUDIJUOJAMUS DALYKUS, studijų APLINKĄ.