Aktoriaus Juozo Budraičio fotografijų parodos atidarymas

Šiais metais Frankofonijos šalių universitetinis centras kviečia į išskirtinę Frankofonijos renginių programą Kaune. Ja siūloma leistis į kultūrinio pažinimo kelionę per Prancūziją, Kanadą, Tunisą, Maroką ir kitas frankofoniškąsias šalis nekeliaujant geografiškai, o vykstant į naujų idėjų paiešką, filosofinės minties, literatūros, kino atradimų kelionę, lankantis fotografijose užfiksuotose Kanados, Prancūzijos vietose ir mėgaujantis frankofoniškų šalių kulinarijos stebuklais…

 

Kultūrinei kelionei įsibėgėjus, vakar, kovo 14 dieną įvyko aktoriaus, diplomato ir fotografo Juozo Budraičio kūrybos vakaras ir fotografijų parodos bei knygos „Mano Paryžius: slampinėtojo eskizai“ pristatymas. Renginį vedė Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Tarptautinio fotografijos meno festivalio Kaunas Photo įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Kavaliauskas. Gausiai susirinkusiems lankytojams parodos autorius Juozas Budraitis pasakojo apie tai, kokį laisvės pojūtį jis patyrė lankydamasis Paryžiuje 1977 metais ir kaip šio magiško miesto pajauta atsiskleidė jo fotografijose, kurias šiuo metu galima apžiūrėti naujajame VDU pastate, V. Putvinskio g. 23, 3 aukšto fojė.

 

Paryžius yra dinamiškas miestas, tad nuo 1977 metų jis nemažai pasikeitė. Kokie ženklai, kokie veidai atspindi šiuolaikinį Paryžių, tą patį vakarą lankytojai, galėjo pamatyti aplankę 4 aukšte eksponuojamą dabartinio prancūzų fotomenininko Victor Guérin parodą „Revealing the Shadows – naujųjų paryžiečių portretai“.

Dvi parodos ir du Paryžiai… Praeitis ir dabartis… Amžinąją kaitą ir laikų atspindžius lankytojams atskleidė dviejų menininkų fotografijose įamžintas Paryžius.

Vakar vykusį renginį maloniai primena susitikimo su Juozu Budraičiu nuotraukos: