Lietuvių kalbos mokymai karo pabėgėliams iš Ukrainos
Šių metų rugsėjo mėnesį Vytauto Didžiojo universitete buvo pradėtas įgyvendinti naujas projektas „Lietuvių kalbos mokymai nuo Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą pasitraukusiems Ukrainos pabėgėliams“. Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšomis.
Projekto tikslas – skatinti Ukrainos karo pabėgėlių integraciją ir atskirties mažinimą bei sudaryti jiems platesnes ir lankstesnes galimybes mokytis valstybinę kalbą ir jaustis kuriančiais pridėtinę vertę Lietuvai. Šiuo projektu reikšmingai tęsiamos ukrainiečių integracijos veiklų, nuo karo pradžios vykdomų universitete.
Lituanistikos katedra, įgyvendinama šį projektą, organizavo skirtingų tipų mokymus:
- Lietuvių kalba (A1) ir visuomenė: kalba, kultūra, istorija ir žmogaus teisės – tai kursas, skirtas pradedantiesiems, apimantis lietuvių kalbos mokymą A1 lygiu ir sociokultūrinių žinių paskaitas apie Lietuvos istoriją, valstybines ir krikščioniškas šventes, papročius, kultūrą, žmogaus teises (vaikų, moterų, LGBTQ, tautinių mažumų); lankantiems kursus kontaktiniu būdu organizuojamos teminės išvykos.
- Lietuvių kalba (A2) ir visuomenė: kalba, kultūra, istorija ir žmogaus teisės – kursas skirtas tiems, kurie jau turi A1 lygio lietuvių kalbos žinių. Organizuojamas lietuvių kalbos mokymas A2 lygiu, sociokultūrinės paskaitos, apimančios Lietuvos istorijos, kultūros, žmogaus teisių (vaikų, moterų, LGBTQ, tautinių mažumų) ir jų įgyvendinimo Lietuvoje temas, taip pat teminės išvykos.
- Lietuvių kalba ir kultūra šeimoms su vaikais – kursas, skirtas šeimoms su įvairaus amžiaus vaikais, norinčioms pradėti mokytis arba tęsti lietuvių kalbos mokymąsi. Mokomasi integruojant skirtingas kalbines patirtis, mokantis vieniems iš kitų ir padedant vieni kitiems. Didelis dėmesys skiriamas aktyvioms vaikų veikloms, ugdančioms kalbinius gebėjimus.
- Lietuvių kalbos mokymasis Kulinarijos ir rankdarbių klube – Lietuvių kalbos mokomasi veikiant ir bendraujant. Gaminant lietuvišką ir ukrainietišką maistą kartu su lietuvių kalbos dėstytoja, lavinami kalbėjimo įgūdžiai, o kartu su menininke atliekamos kūrybinės veiklos turi terapinį poveikį ir skatina prabilti lietuvių kalba.
Kviečiame žiūrėti įrašą kaip lietuvių kalbos mokėsi ukrainietės Kulinarijos ir rankdarbių klube!
Žiūrėti vaizdo įrašą.
Daugiau informacijos apie projektą čia.