Studentų klubai

ENGLISH CLUB

EC

2005 m. grupelė entuziastingų Anglų filologijos bakalauro programos studentų, paskatinti doc. dr. Jolantos Lėgaudaitės, įkūrė Anglistų klubą. Šios organizacijos nariai susitinka kiekvieną savaitę, o jų veikla labai įvairiapusiška: renginių ir teminių vakarų organizavimas, filmų peržiūros ir aptarimas, poezijos rašymas ir skaitymas. Kalėdiniu laikotarpiu klubas rengia labdaros akcijas, o surinkti pinigai skiriami gyvūnų globa užsiimančiai draugijai „Lesė“.
2008 m. buvo išleistas pirmasis Anglistų klubo laikraštis. 2010 m. klubo nariai pastatė didelės sėkmės sulaukusį spektaklį „Romeo ir Džiuljeta“, o 2012 m. vasarį išleido laikraštį, persmelktą Valentino dienos dvasios. Valentino dieną jie atšventė žiūrėdami filmą „Įsimylėjęs Šekspyras“ (angl. Shakespeare in Love). Per moksleiviams skirtus renginius Anglistų klube ne kartą lankėsi mokiniai, taip jie susipažino su universitetu ir jame įsikūrusių studentiškų klubų veikla.
2015 m. Anglistų klubo narės Lina Bradauskaitė ir Natalija Gulei kartu su pirmakursiais suaktyvino šios organizacijos veiklą.

  • Kuratorė Rūta Banevičiūtė
  • El. paštas r.baneviciute@hmf.vdu.lt
  • Kuratorius Edvinas Ignatavičius
  • El. paštas e.ignatavičius@hmf.vdu.lt
  • Facebooke VMU English Club

VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETO ISTORIKŲ DRAUGIJA

LOGO 2 Istorikų draugijos tikslas – įvairiais būdais skatinti domėjimąsi Lietuvos bei pasaulio istorija ir didinti studentų istorinį sąmoningumą. Veiklos formos: viešų paskaitų organizavimas, diskusijos neformalioje erdvėje, filmų peržiūros. Svarbus draugijos akcentas yra pilietiškumo ugdymas, skatinimas, kad istorikai aktyviai įsijungtų į visuomeninį gyvenimą, o visuomenė daugiau domėtųsi tiek savo tėvynės, tiek viso pasaulio istorija.
Draugija organizuoja kasmetes studentų istorijos konferencijas. Taip pat rengia keliones įdomioms ir svarbioms vietoms pažinti. Šios draugijos nariai 2015 m. lankėsi Baltarusijoje, 2014 m. vyko į Taliną, 2013 m. – į Gdanską, 2012 m. – į Daugpilį, 2011 m. – į Varšuvą. Susidomėjimo sulaukė ir ekskursijos Lietuvoje, pavyzdžiui, išvykos į Lietuvos banką arba IX forto muziejų. Taip pat draugijos nariai individualiai prisideda prie projektų ir idėjų įgyvendinimo, dalyvauja svarbių Lietuvos istorijos datų atminimo renginiuose.

  • Draugijos prezidentas Deimantas Ramanauskas
  • Adresas K. Donelaičio g. 52-502, LT-44244 Kaunas
  • El. paštas d.ramanauskas@hmf.vdu.lt
  • Facebooke VDU istorikų klubas

LEONARDO DA VINCI ITALŲ KALBOS IR KULTŪROS KLUBAS

Italu klubo logotipasAr žinote, kad Italija – ne tik picų ir makaronų tėvynė? Taip, taip! Jei norite sužinoti, kaip kuriami ir laužomi stereotipai bei mitai, kviečiame prisijungti prie Leonardo da Vinci italų kalbos ir kultūros klubo. Tai – organizacija, vienijanti italų kalbos studentus ir visus VDU bendruomenės narius (ir ne tik juos!), kuriems įdomi italų kalba, kultūra, papročiai bei tradicijos.
Klubo veiklos labai įvairios ir įdomios: italų kalbos pamokėlės pradedantiesiems, itališkų patiekalų gamyba, įvairūs renginiai, skirti kuo geriau susipažinti su šia šalimi (svarbių Italijai datų minėjimas, filmų vakarai, literatūros skaitymas). Taip atsiranda galimybė pabendrauti su italais studentais bei dėstytojais, praplėsti savo akiratį ir kuo daugiau sužinoti apie šį Pietų Europos perlą.

PRANCŪZŲ KULTŪROS KLUBAS

Prancuzu klubo logotipasPrancūzų kultūros klubas vienija prancūzų kultūra (kalba, istorija, filmais, muzika, tradicijomis, literatūra) besidominčius studentus. Jis įkurtas 2013 m. birželį. Į susitikimus, vykstančius kartą per dvi savaites, kviečiami dalyvauti ne tik oficialūs klubo nariai, bet ir visi besidomintys. Per susitikimus rengiami pristatymai, kviečiami lektoriai, svečiai iš užsienio, žiūrimi ir analizuojami filmai, lavinami kalbos įgūdžiai, diskutuojama, žaidžiami ugdomieji žaidimai. Klubo nariams siūlomi ir neoficialūs susitikimai su frankofoniškų šalių studentais, atvykusiais pagal mainų programas. Tai puiki proga prasmingai leisti laiką plečiant žinias apie prancūzų kultūrą.
Per kai kuriuos renginius kalbama tik prancūziškai, tačiau šios kalbos nemokantiems visada pasiruošę padėti klubo nariai. Tai gera galimybė lavinti kalbos žinias ir susipažinti su svetima, tačiau labai patrauklia kultūra.
Organizacijos puslapyje Facebook socialiniame tinkle dalijamasi nuorodomis į puslapius, skirtus savarankiškai mokytis kalbos ir plėsti kultūros žinias. Klubo nariai dalijasi įdomybėmis, nuotraukomis, aktualijomis ar naujais prancūzų kalbos žodžiais.

JAPONISTIKOS KLUBO „HASHI“

hashi-logoJaponistikos klubo „Hashi“ ištakos siekia 1998 m. Vis dėlto oficialus tuomečio Kauno japonistikos klubo gimtadienis – 2000 m. rugsėjo 5 d. Susikūrimo priežastis buvo japonų kalbą besimokančių studentų noras kuo daugiau sužinoti apie Tekančios Saulės šalį, jos papročius, tradicijas ir kultūrą.
Iki 2005 m. klubas organizavo renginius, visų pirma skirtus japonistikos klubo nariams: buvo mokomasi japoniškos kulinarijos paslapčių, gilinamasi į Dzen filosofiją, švenčiamos tradicinės japonų šventės, tobulinami subtilaus ikebanų komponavimo meno įgūdžiai, krikštijami „fuksai“ ir netgi šokama „tikrose“ japoniškose vestuvėse!
2005-uosius galima laikyti klubo atgimimo metais, kai grupelė bendraminčių nusprendė pristatyti klubo veiklą platesniam visuomenės ratui.
Klubas „Hashi“ yra visuomeninė ne pelno siekianti organizacija, visada atvira naujiems nariams ir idėjoms. Prie jos prisijungti esi kviečiamas ir Tu!