Vieša teismo lingvistikos paskaita su Skirmantu Malinausku
Kalbinė agresija, kalba kaip įrodymas, kalbos aktas kaip nusikaltimas, teksto prasmės išaiškinimo uždaviniai, neapykantos kalba, anoniminio, grasinamojo pobūdžio turinys, šmeižto, garbės ir orumo žeminimo atvejai. Tai – teismo lingvistikos objektai.
Beveik 180 000 prenumeratorių savo „YouTube“ kanale turinčio Skirmanto Malinausko veiklos praktikoje – ne vienas toks atvejis. Jis juos analizuoja, detalizuoja, diskutuoja, kruopščiai renka argumentus kiekvienam tų atvejų ir pristato visuomenei, o galiausiai… pats tampa tuo, iš kurio prašoma prisiimti atsakomybę už teiginius, nuskambančius jo „YouTube“ kanale kuriamuose epizoduose.
Kalba, tekstai – neatsiejami šio paskaitos svečio darbo įrankiai. Kaip dažnai jam tenka savo veiklos praktikoje pastebėti kalbą tampant ginklu? Ar visada pavyksta išlikti objektyviu savo analizuojamų istorijų pasakotoju? Kaip nepamesti ribos tarp faktų ir prielaidų?
Paskaitos dalyviai turės galimybę iš paties S. Malinausko išgirsti apie jo darbo užkulisius: kaip atvejai, kuriuos analizuoja savo kuriamuose epizoduose, pakliūva į jo akiratį; kaip atsirenka, kurie jų išties verti gilesnės analizės ir platesnės auditorijos dėmesio; kaip vyksta jo darbo procesas (medžiagos rinkimas, analizė, rezultatų parengimas pristatymui savo auditorijai); prie kokių sudėtingesnių bylų jam yra tekę vienaip ar kitaip prisidėti / padėti išspręsti, o kokiose – pačiam ne savo noru dalyvauti; kokios teismo lingvistikos sričiai aktualios temos dažniausiai tampa jo kuriamo turinio objektais ir kt.
Paskaitos svečias užtikrintai sako: „Tikrai turiu kuo pasidalinti.“ O mes neabejodami patikiname: tikrai bus įdomu ir prasminga. Kviečiame dalyvauti!