Konferencija „Dvarų istorija, kultūra ir paveldas Vidurio Rytų Europoje“

Kviečiame siūlyti pranešimų temas tarptautinei tarpdisciplininei mokslinei konferencijai „Dvarų istorija, kultūra ir paveldas Vidurio Rytų Europoje“, kuri vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universitete 2025 m. balandžio 24–26 d.

Konferencijos tikslas – pristatyti naujausius įvairių sričių mokslininkų, tyrinėjančių dvarų istoriją, kultūrą, meną ir paveldą Vidurio Rytų Europos regione, tyrimų rezultatus ir pakviesti tarptautinei diskusijai apie šios srities aktualias problemas.

Kviečiame skaityti pranešimus šiomis temomis:

• dvarų architektūra;
  • dvarų meno kolekcijos;
  • dvarų bibliotekų rinkiniai;
  • dvarų istorija ir kasdienybė;
  • palyginamieji dvarų kultūros tyrimai;
  • dvarų turto nacionalizacijos procesai ir likimas buvusiose komunistinio bloko šalyse;
  • dvarų paveldo apsaugos problematika;
  • dvarų pritaikymo visuomenės reikmėms atvejai, galimybės ir perspektyvos.

Konferencijos organizatoriai:

• Vytauto Didžiojo universiteto V. Kavolio transdisciplininių tyrimų institutas;
  • Vilniaus dailės akademija, Panemunės pilis;
  • Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Vilniaus paveikslų galerija.

Konferencijoje kviečiame dalyvauti istorikus, meno istorikus (dailės, architektūros, teatro, muzikos), kultūrologus, muziejininkus, paveldosaugininkus ir kitų sričių tyrėjus. Konferencijos pranešimų pagrindu parengti mokslo straipsniai bus publikuojami recenzuojamame mokslo leidinyje.

Konferencijos kalbos yra anglų ir lietuvių.

Pranešimo trukmė – iki 20 minučių. Pranešimų temas, santraukas anglų bei lietuvių kalbomis (iki  350 žodžių) ir trumpas pranešėjų biogramas iki 2024 m. spalio 1 d. prašome siųsti Ričardui Jaramičiui, el. p. ricardas.jaramicius@vdu.lt

Pareiškėjai apie atrankos rezultatus bus informuoti iki spalio 15 d.