Italistikos ir romanų kalbų studenčių patirtys iš Erasmus+ praktikų Italijoje ir Ispanijoje
Šią vasarą penkios bakalauro studijų programos trečiakursės atliko Erasmus+ praktikas kalbų mokyklose Italijoje ir Ispanijoje. Kaip teigia Italistikos ir romanų kalbų programos vadovė dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda, „džiugu, kad visos studentės iš praktikos vadovų užsienyje sulaukė tik labai gerų ir puikių įvertinimų. Tai rodo, kad mūsų programa tinkamai paruošia specialistus ir jų žinios bei įgūdžiai atitinka darbo rinkos poreikius“.
„2024 m. vasarą atlikome praktiką italų kalbos mokykloje „Academya Lingue“ Bolonijoje. Labai džiaugiuosi, kad pavyko surasti mokyklą Italijoje, kurioje mus priėmė išskėstomis rankomis. Kolektyvas ten buvo labai draugiškas, o praktikos vadovas – visada pasiruošęs padėti ir padrąsinti. Atliekant praktiką Italijoje, mes ne tik gavome puikią galimybę išbandyti mokytojo profesiją, bet taip pat gilinome savo italų kalbos žinias, padėjome su smulkiais darbais biure ir susipažinome su italų kalbos mokymo metodais,“ – įspūdžiais dalinasi Gintarė Žiemelytė.
Studentė teigia, kad įkvėpimo suteikė ir aplinka: „Bolonija – gražus miestas, pilnas kultūros, restoranų, kviečiančių paragauti tradicinio maisto, ir renginių, pritaikytų kiekvieno skoniui. Iš Bolonijos yra labai patogu nuvykti į kitus miestus traukiniu ar autobusu, todėl laikas čia tikrai neprailgo. Per vasarą ne tik atlikome praktiką, bet ir pakeliavome po Italiją ir artimiau susipažinome su šios šalies kultūra“.
Tuo tarpu Kotryna Butkutė ir Augustė Venclovaitė pasirinko praktiką atlikti Ispanijoje. Italistikos ir romanų kalbų programos studentai kaip antrosios kalbos mokosi ispanų arba prancūzų, tad praktikos metu buvo naudinga pagilinti ir antrosios romanų kalbos žinias bei aktyviai naudoti anglų kalbą.
Studentės dalinasi įspūdžiais: „2024 m. liepos-rugpjūčio mėn. atlikome profesinę praktiką O Carballiño miestelyje, Ispanijoje. Praktika buvo orientuota į anglų kalbos mokymą ir vyko „Orballo Formación“ kalbų mokykloje. Iš pradžių stebėjome pamokas ir padėjome jas organizuoti, o vėliau ir pačios tapome mokytojomis. Dirbome su dviem vaikų grupėmis: pirmoji grupė buvo 13-15 metų mokiniai, o antroji – 16-18 metų. Mokymo procese orientavomės į komunikacinį metodą, iš pradžių atsižvelgiant į praktikos vadovės prašymą skatinti aktyvų anglų kalbos naudojimą, o vėliau, pastebėjus, kad mokiniai bendraujant labiau įsitraukia, nori būti išgirsti ir, svarbiausia, turi ką pasakyti. Turėjome nemažai diskusijų, galėjome pažinti mokinius ir stebėti kaip kasdien jie laisviau jaučiasi naudodami kalbą.
Praktikos metu taip pat turėjome galimybę savanoriauti dienos stovykloje, kuri trukdavo 4 valandas per dieną. Stovykloje dalyvavo vaikai nuo 3 iki 16 metų, o mes buvome atsakingos už 3–6 metų vaikų grupę. Darbas stovykloje lavino kantrybę, ugdė atsakomybės jausmą bei gebėjimą greitai priimti sprendimus, o bendravimas su vaikais suteikė daug džiaugsmo ir galimybę praktikuoti ispanų kalbą, nes nė vienas iš jų nekalbėjo angliškai.
Carballiño garsėja savo tradicijomis – beveik kasdien miestelyje vyko įvairūs renginiai, koncertai ir pasirodymai. Vienas didžiausių renginių buvo kasmetinė Pulpo (aštuonkojų) fiesta, kurios gerbėjai kasmet suguža į O Carballiño iš viso pasaulio paragauti galisietiško pulpo a feira. Šių metų šventės kulminacija buvo gyvai ruošiama didžiausia pulpo lėkštė. Šventė buvo kupina muzikos, šokių ir puikios atmosferos.
Be darbo su vaikais ir begalės renginių, taip pat turėjome progų pakeliauti ir pažinti Ispaniją plačiau. Pradėjome nuo aplinkinių kaimelių, kurių beveik kiekvienas turi po vienuolyną. Vėliau aplankėme Ourensę, Vigo, Santiago de Kompostelą ir Madridą, stebėjome kaip kinta miestų dinamika: gyvenimo tempas, infrastruktūra ir kultūra, ir lyginome, kokios tradicijos bei vertybės išlieka. Taip pat turėjome progą aplankyti Portugaliją – Caminos ir Porto miestus. Kiekviena kelionė mums suteikė progų giliau pasinerti į vietinę kultūrą, paragauti įvairių tradicinių patiekalų ir pabendrauti su vietiniais.
Taigi, praktika Ispanijoje buvo puiki patirtis, suteikusi mums galimybę ne tik tobulinti pedagoginius bei kalbinius įgūdžius, bet ir labiau pažinti vietinę kultūrą. Praktikos metu turėjome galimybę dirbti tarptautinėje aplinkoje ir bendrauti su kitos šalies specialistais, mokytis iš jų bei pritaikyti universitete įgytas teorines žinias. Darbas su įvairaus amžiaus vaikais padėjo suprasti, koks svarbus yra bendravimas, kūrybiškumas ir gebėjimas greitai prisitaikyti prie naujų situacijų. Na, o kelionės po skirtingus miestus bei dalyvavimas miesto šventėse leido pasinerti į ispanišką gyvenimo ritmą ir susipažinti su turtinga šalies kultūra“.