Atrask italų kalbos džiaugsmą Kaune šią vasarą!

Visą liepos mėnesį Vytauto Didžiojo universiteto Italų kalbos klubas kartu su partneriais SPEAK Lithuania ir Kauno menininkų namais buria italų kalbos entuziastus. Nuo liepos 8 d. iki rugpjūčio 7 d.,  kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį, visi, norintys lavinti italų kalbos įgūdžius bei gilinti supratimą apie italų kultūrą per interaktyvias ir įdomias veiklas neformalioje aplinkoje, kviečiami į Kauno menininkų namus (V. Putvinskio g. 56).

Kaip teigia Italų kalbos klubo Vytauto Didžiojo universitete įkūrėja Ganna Tron, „klube laukiami visi! Nesvarbu, ar ruošiatės Erasmus kelionei į Italiją, ar tiesiog esate italų kalbos ir kultūros entuziastas ar entuziastė, mūsų klubas atviras visiems. Draugiškoje aplinkoje visai nebaisu kalbėti itališkai ir taip gerinti šnekamosios italų kalbos įgūdžius. Juk pažymių niekas nerašo, o ir renkamės net ne auditorijoje!“

2023 m. rudenį susibūrusius klube šnekina iš įvairių Italijos universitetų Erasmus + studijoms į VDU atvykę italų studentai, o šią vasarą su klubo dalyviais įvairiomis temomis bendraus Vanessa Vlad iš partnerinio Bolonijos universiteto. „Pirmojo susitikimo metu aptarsime dalyvių poreikius ir programą pritaikysime atsižvelgdami į susirinkusiųjų interesus,“ – sako Italų kalbos klubo susitikimų organizatorė Ganna Tron.

„Italų kalbos klubo formatas – kai besimokančius italų kalbos kalbina mainų programų studentai iš Italijos – labai patrauklus, nes studentams siūlo galimybę lavinti šnekamosios kalbos įgūdžius neformalioje aplinkoje. Jau daugiau nei dešimt metų Vytauto Didžiojo universitete italų filologus rengianti „Italistikos ir romanų kalbų“ bakalauro studijų programa unikali dėstytojų gimtakalbių skaičiumi – visi mūsų studentai italų kalbos mokosi su dėstytojais italais. Visgi, itališkai kalbėti norisi ne tik paskaitose, todėl studentus skatiname dalyvauti įvairiuose renginiuose italų kalba ir labai džiaugiamės susikūrusiu Italų kalbos klubu. Apskritai džiugu, kad Kaunas jau daug metų yra stiprus italų kalbos centras. Čia daug italų kalbos mokyklų, draugijų, daug kauniečių bent šiek tiek kalba itališkai!“ – teigia bakalauro programos „Italistika ir romanų kalbos“ vadovė, Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanė dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda.

Narmin Aliyeva, SPEAK Lithuania įkūrėja, taip pristato šios organizacijos pagrindinę idėją: „SPEAK Lietuva siekia jungti migrantus ir pabėgėlius su vietiniais gyventojais per bendruomenės narių organizuojamas kalbų mokymosi grupes ir kultūrinių mainų renginius. Pagrindinė mūsų veikla – tai kalbų grupės, kurios veikia pagal mūsų sukurtą metodiką, skirtą ne tik mokytis ir tobulinti kalbos įgūdžius, bet ir šiose grupėse kurti prasmingus ryšius. Mūsų tikslas – naudoti kalbų mokymą(si) kaip būdą burti bendruomenę ir padėti socialiai integruoti atvykėlius. SPEAK turi internetinę platformą, mokymus virtualioje aplinkoje ir mokymosi medžiagą, kad kiekvienas galėtų prisijungti ir padėti bendruomenei dalydamasis savo kalba ir kultūra su kitais arba nemokamai mokytis bet kokios naujos kalbos. Taip pat organizuojame renginius, įvairių kultūrų ypatingų dienų minėjimus ir tarptautinius susitikimus, kad kartu puoselėtume bendruomenę“.

Kalbėdama apie bendradarbiavimą su VDU, Narmin Aliyeva pabrėžia, kad „SPEAK yra atviras visiems, norintiems dalintis savo kalba ir kultūra. Šiuo metu mes dalijamės daugiau nei 15 skirtingų kalbų. Užsienio studentams tokiu būdu suteikiame galimybę pristatyti savo šalį ir kultūrą vietiniams gyventojams. Taip pat, turint omenyje, kad VDU studijuoja Lietuvos studentai, siekiantys tapti užsienio kalbų mokytojais, partnerystė su SPEAK gali tapti puikia praktikos erdve šiems studentams, kurioje jie galėtų pritaikyti savo žinias, tuo pat metu darydami poveikį savo bendruomenei ir padėdami užsienio studentams išmokti lietuvių kalbą bei lengvai integruotis jiems naujuose miestuose“.

Klube laukiami ne tik italų kalbą studijuojantys studentai, bet ir visi italų kalbos mylėtojai kauniečiai ir miesto svečiai, jau turintys italų kalbos pagrindus. Užsiregistravus į klubą, galima lankyti visus susitikimus arba ateiti retkarčiais.

Nepaleiskite puikios galimybės pasinerti į italų kalbą ir kultūrą! Norėdami gauti daugiau informacijos, rašykite Gannai Tron el. paštu ganna.tron@vdu.lt .

• Dienos: kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
  • Trukmė: liepos 8 – rugpjūčio 7 d.
  • Laikas: 16.00 – 17.30 val.
  • Vieta: Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
  • Lygis: A2-B2