Studentai išbandys tekstų vertimo iš latvių kalbos jėgas

2017 m. pavasario semestre VDU dalyvauja tarptautiniame projekte „Kultūros daugialypiškumas – parama jaunimui ir tarpkultūrinio dialogo bei daugiakalbystės skatinimas“, kurį inicijavo  Latvijos nacionalinės UNESCO komisijos ir Latvių kalbos agentūros atstovai.  Projekto tikslas – populiarinti latvių kalbą, skatinti literatūros vertimus, stiprinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą. Projekte dalyvauja Latvijos Universiteto, Ventspilio aukštosios mokyklos studentai bei dėstytojai, taip pat projekto partneriai iš Lenkijos, Čekijos, Estijos, Suomijos ir Lietuvos.

Balandžio mėnesį VDU studentai diskutavo apie naujausią lietuvių literatūrą, jaunosios kartos rašytojų, bandančių savo jėgas prozos žanre, kūrybą, taip pat rinko lietuvių autorių tekstus, kurie galėtų būti įdomūs kitų šalių studentams, besimokantiems lietuvių kalbos. Buvo nutarta, jog Latvijos universiteto studentai galėtų perskaityti bei į latvių kalbą išversti Mykolo Saukos apsakymą „Grubiai“ ir Ievos Toleikytės apsakymą „Žalieji kambariai“.

Latvių studentų rekomendacijose kolegoms iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Lenkijos ir Čekijos –ryškiausi šiuolaikiniai latvių autoriai – Janis Jonevas (Jānis Joņevs), Luizė Pastuorė (Luīze Pastore) ir Paulas Bankovskis (Pauls Bankovskis). Vertimui į lietuvių kalbą pasiūlytas J. Jonevo romano „Jelgava 94“ (2013) fragmentas, L. Pastuorės detektyvinis apsakymas vaikams ir jaunimui „Nepažįstamojo atėjimas“ (Svešinieka atnākšana, 2015) ir P. Bankovskio apsakymas „Naktinė kontrolė“ (Nakts kontrole) iš apsakymų rinkinio „Pamišę seniai“ (Trakie veči, 2016).

Latviškų tekstų vertimo ryžosi imtis VDU magistrantės – Regina Sabonytė (HMF, Taikomoji lietuvių kalbotyra) ir Daina Zozaitė (MF, Kultūros paveldas ir turizmas). Merginos savo jėgas yra jau išmėginusios ir ankstesniuose latvių kalbos projektuose. Linkime joms sėkmės ir gerų įspūdžių jaunųjų vertėjų vasaros mokykloje, kuri vyks birželio 29 d. – liepos 2 d. Ventspilyje.

Informaciją paruošė Kristina Vaisvalavičienė,

VDU HMF Letonikos centras