Paskaita-seminaras „Tautos ir kultūros Latgaloje“

Kviečiame į susitikimą susitikimas su Daugpilio universiteto Latvių literatūros ir kultūros katedros dėstytoju dr. Valentinu Lukaševičiumi. Jis pristatys naujai rengiamą knygą Tautos ir kultūros Latgaloje, atsakys į mums rūpimus klausimus, išklausys mūsų patarimų. Valentinas Lukaševičius yra ne tik dėstytojas, bet ir poetas, televizijos laidų ciklo, skirto Latgalai, kūrėjas.

Latgalos regionas Latvijoje išsiskiria gyventojų tautine ir kultūrine įvairove, sugebėjimu sugyventi ir puoselėti etnines vertybes. Latgala, skirtingai nei kiti Latvijos regionai, yra katalikiškas kraštas, 1561–1772 m. priklausęs Lietuvos Didžiajai kunigaikštystei ir Abiejų tautų respublikai (nuo 1569 m.), XX a. pirmojoje pusėje Latgalos bažnyčiose dirbo nemažai lietuvių kunigų, lietuvių kultūriniai pėdsakai atsispindi vietovardžiuose, asmenvardžiuose, kalboje. Neatsitiktinai V. Lukaševičiaus knygoje yra numatytas skyrius ir apie lietuvius.

Visus, kurie domisi tautinėmis bendrijomis, tautine tapatybe ir daugiaspalviu Latgalos regionu, VDU HMF Letonikos centras kviečia įsijungti į diskusiją.

Paskaita-seminaras vyks gegužės 23 d. (trečiadienį) 14.30–15.45 val. VDU Daugiafunkciame centre (V. Putvinskio 23) 101 auditorijoje.