Magistrantūros programa – Sociolingvistika ir daugiakalbystė

Galvoji apie tarptautinę karjerą? Norėtum ne tik studijuoti, klausytis užsienio universitetų dėstytojų paskaitų, bet ir pakeliauti, išmokti daugiau kalbų, susipažinti su naujais žmonėmis? Tuomet rinkis jungtinę magistrantūros studijų programą „Sociolingvistika ir daugiakalbystė“! Studijuodama(s) šią programą, pirmą semestrą mokysiesi VDU, antrą – Johanno Gutenbergo universitete Maince (Vokietijoje), trečią – galėsi pasirinkti tarp Tartu (Estija) ir Stokholmo universitetų (Švedija), o magistro darbą rašysi pasirinktame universitete.

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Programos absolventai gali dirbti mokslinį darbą mokslinių tyrimų institutuose ir centruose, įsidarbinti privačiame ar viešajame sektoriuose, pvz., konsultuoti kalbos politikos ir daugiakalbystės, tarpkultūrinės komunikacijos klausimais valstybinėse (kultūros ir politikos) įstaigose, Europos Sąjungos institucijose, atsakingose už kalbos, ypač daugiakalbystės, politikos formavimą; švietimo įstaigose (ypač tautinių mažumų ir imigrantų kalbų klausimais); tarptautinėse verslo ir finansų įmonėse; dirbti žurnalistais, nušviečiančiais kalbos klausimus, redakcijose, televizijoje ir radijo stotyse.

Jungtinės magistro programos „Sociolingvistika ir daugiakalbystė“ absolventai galės tęsti studijas humanitarinių ir socialinių mokslų doktorantūros programose Lietuvoje ir užsienyje.

Absolventų komentarai:

“SoMu has been for me a physical and intellectual journey made of inspiring encounters and stimulating academic growth, all in an enriching intercultural atmosphere. It is a life-changing experience that I would definitely recommend to those students interested in embarking this challenging, but wonderful journey.” Arianna Grasso, SoMu graduate (currently a PhD student at Napoli Univeristy, Italy)

“SoMu was a great experience I wouldn’t want to miss because I learnt a lot: not only about language policies, the history of the Baltic states, linguistic minorities, Lithuanian as a foreign language, and lots of other academic things, but also many things for life.” Frederik Bissinger, SoMu graduate (currently a PhD student at Stockholm University and JGU-Mainz)