VDU vyks V-asis tarptautinis ispanų kalbos forumas

Gruodžio 4 ir 5 dienomis vyks V-asis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ispanų kalbos forumas (isp. Foro de español en Kaunas). Jubiliejinį kartą vyksiantis tarptautinis ispanų kalbos specialistų susitikimas šiemet organizuojams mišriu būdu: šeštadienį renginys vyks universitete (V. Putvinskio g. 23-310) ir virtualioje erdvėje, o antroji forumo diena – gruodžio 5-oji – bus skiriama tik virtualiems  pranešimams.

Pagrindinis forumo, pradėto VDU organizuoti 2017-iais, tikslas – atkreipti dėmesį į ispanų kalbos svarbą ir nuolatos augantį populiarumą Lietuvoje bei suteikti galimybę ispanų kalbos specialistams dalintis naujausių mokslinių tyrimų rezultatais, idėjomis, diskutuoti apie inovatyvius kalbų mokymo(si) metodus. V-ojo Ispanų kalbos forumo programoje – moksliniai pranešimai, praktiniai seminarai ir diskusijos.

„Pradėję organizuoti Ispanų kalbos forumą VDU, buvome pirmieji atkreipę dėmesį į ispanų kalbos specialistų rengimą ir tobulėjimą Lietuvoje. Džiaugiamės, kad šis forumas tapo kasmetiniu ispanistų susitikimu, o jo dalyviams šiemet galime pasiūlyti kviestinių lektorių iš Ispanijos, JAV, Turkijos ir Latvijos skaitomus pranešimus,“ – teigia renginio organizatorė Vigilija Žiūraitė, VDU Užsienio kalbų instituto ispanų kalbos lektorė.

Gruodžio 4-ąją, forumo atidarymo dieną, dalyvius pasveikins Ispanijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje p. Jose Maria Robles Fraga. Ispanų kalbos forume jau ne pirmą kartą taip pat dalyvaus lektoriai: doc. dr. Ana Leon Manzanero (Latvijos kultūros akademija), dr. Jose Hernandez Ortega (Madrido Complutense univesitetas) ir dr. Juan Carlos Casañ Núñez (Valensijos universitetas). Šiemet jie pristatys naujausias tendencijas ispanų kalbos mokymo(si), vertimo ir kitose srityse. Susipažinti su pilna renginio programa galima čia.

V-ajį Ispanų kalbos forumą organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas, bendradarbiaudamas su VDU Užsienio kalbų institutu ir Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Forumas vyks ispanų kalba. Būtina išankstinė registracija. Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta į nurodytą el. paštą. Norintys dalyvauti kontaktiniu būdu, turės pateikti Galimybių pasą.