VDU esė dirbtuvės “Miestas tekste, tekstas mieste” įpusėjo

Šiandien, po trečiojo susitikimo, įpusės kūrybinės VDU esė rašymo dirbtuvės “Miestas tekste, tekstas mieste”, spalio mėnesį pakvietusios prisijungti ne tik VDU, bet ir kitų Kauno universitetų studentus, neabejingus žodžio kūrybai.

Štai kokiais įspūdžiais apie esė dirbtuves dalinasi jų vedėjas, poetas, eseistas, vertėjas Laurynas Katkus: „Esė – šiuolaikiškas, nevienasluoksnis žanras. Apie jį daug kas yra girdėjęs, tačiau aiškesnio supratimo, man regis, dar trūksta. Seminare tą ir bandome visi kartu daryti – suprasti. Turiu pasakyti, kad mane maloniai nustebino studentų aktyvumas ir pasiruošimas dirbti.“

O ką apie esė dirbtuves kalba jų dalyviai?

„Esė žanras lengvai skaitosi, bet tyrinėjant atidžiau pamatai, koks reiklus šis rašymo formatas – geram esė reikalingas tamprus balansas tarp tvirtos logikos ir guvaus žaismingumo. Labai įdomu skaityti kokybiškus esė tekstus ir atrasti tuos subtilius elementus, kurie leidžia derinti šmaikštumą ir daugiabriaunę mintį.“ (Marija Lizdenytė, VDU)

„Bet kokios meninės pastangos neišsipildo vakuume. Jei ne bendraminčiai (arba giminingų minčių!) –  ekspertai ir mėgėjai – kažin, ar užrašytas žodis įgautų prasmingą apipavidalinimą. Tad nieko stebėtino – VDU dirbtuvėse, terpėje, net ir ne tame universitete, kuriame studijuoju, ir su nepažįstamais žmonėm, dirbti yra ne tik privilegija, bet ir būtinybė. Dirbtuvės teįpusėjusios, bet jų prasmingumas jau akivaizdus.“ (Julius Uogelė, KTU)

Antroji dirbtuvių dalis – lapkričio mėnesį. Į jas dirbtuvių dalyviai atsineš per mėnesį sukurtas esė miesto tema, kurias kartu skaitys, analizuos, tobulins. Ir, kas žino, galbūt šie tekstai 2021 m. įvairiais pavidalais ir formomis pasieks ir Kauno erdves.

Dirbtuvių organizatorius – Vytauto Didžiojo universitetas.

Projektą pristato Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022.