Universitete – paroda, skirta Rytų Azijos studijų 25-mečiui Kaune

VDU Azijos studijų centras kviečia į parodos „Rytų Azijos studijos Kaune. 25 metai“ atidarymą, kuris vyks kovo 7 d., ketvirtadienį, 16.45 val., VDU mokslo ir studijų centro (V. Putvinskio g. 23) IV aukšto galerijoje. Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Rytų Azijos studijų pradžią Kaune galima skaičiuoti nuo 1994 m., kuomet Dr. Ryo Kojima dėstė japonų kalbą ir kursą „Japonijos istorija, kultūra ir visuomenė“ Vytauto Didžiojo universitete. Jis buvo pirmasis dėstytojas iš Azijos VDU istorijoje.

2000 m. įkūrus Japonistikos centrą, kuris 2009 m. peraugo į Azijos studijų centrą, per 25 metus šis padalinys išplėtė savo veiklas. Šiandien jo veikla remiasi į penkis pagrindinius siekius: vykdyti tyrimus Rytų Azijos regiono srityje; skatinti žinių apie Azijos kultūrą sklaidą Lietuvoje; dėstyti universiteto studentams kalbas ir studijų dalykus apie Rytų Azijos kultūras, visuomenę; kaupti bei plėsti knygų fondus; vystyti tarptautinių partnerių tinklą.

Šiuos siekius centras įgyvendina kartu su savo draugais universitete, Kaune, Lietuvoje ir pasaulyje.

Parodoje „Rytų Azijos studijos Kaune. 25 metai“ pristatomi 14 pirmųjų žingsnių, kuriuos Azijos studijos Kaune žengė per 25 metus. Galima džiaugtis, kad dauguma iniciatyvų bėgant metams įgijo tęstinumą ir tapo neatsiejama Azijos studijų centro dalimi.

Nuotraukos – Jono Petronio, studentų klubų „Hashi“, „Hallyu“, „Wu Wei“ ir ASC draugų.

Paroda vyks iki 2019 m. pavasario semestro pabaigos.