Šių metų Kauno mokslininko premija – VDU prof. E. Aleksandravičiui

Lietuvos mokslų akademijai atrinkus iš 8 kandidatų, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesoriui Egidijui Aleksandravičiui, „Academia cum laude“ vadovui, istorikui, habilituotam humanitarinių mokslų daktarui, Lietuvių išeivijos instituto direktoriui, publicistui, aktyviam visuomenininkui, daugelio knygų (tarp kurių – ir ką tik pristatytoji „Adamkus“) autoriui bus įteikta Kauno miesto savivaldybės įsteigta Mokslininko premija. Prof. E. Aleksandravičius taip pat yra Lietuvos istorijos mokslo tautinio komiteto prezidentas, Pasaulio lituanistų asociacijos valdybos narys, Lietuvos istorijos draugijos ir Žemaičių kultūros draugijos narys.

Kauno miesto taryba įsteigė Kauno miesto mokslininko premiją ir patvirtino Kauno miesto mokslininko premijos skyrimo nuostatus 2013 m. kovo 21 d. sprendimu.

„Pagal šiuos nuostatus, Savivaldybė surenka aukštųjų mokyklų ar kitų institucijų bei organizacijų siūlymus su konkrečiomis premijos vertų mokslininkų pavardėmis taip pat išvardintais jų nuveiktais darbais ir nuopelnais Kaunui bei Lietuvai. Šįmet gavome tik pasiūlymus dėl 8 kandidatų, nors Kaune, akademiniame mieste, tikrai nusipelniusių mokslininkų yra daugiau. Kas vertas premijos, apsvarsto bei atrenka kompetentinga organizacija – Mokslų akademija. Premiją skiria steigėja – Kauno miesto savivaldybė“, – naujienų agentūrai ELTA sakė Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Raimonda Jančauskienė.

Kauno mokslininko premija už nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje ne kartą apdovanoti ir VDU mokslininkai. 2017 m. premija skirta VDU profesorei habilituotai daktarei Rasutei Žukienei, 2018 m. – profesorei habilituotai daktarei Laimai Šinkūnaitei, o 2019 m. – profesoriui dr. Gintautui Mažeikiui. Praėjusiais metais ši premija atiteko prof. Vaidai Kamuntavičienei.

Vienos Kauno miesto mokslininko premijos dydis – 5 tūkst. eurų.