Respublikinis moksleivių skaitovų konkursas „Pasijuokime!“

2019 m. vasario 28 d. (ketvirtadienį) Vytauto Didžiojo universitete vyko VII respublikinis vyresniųjų klasių moksleivių skaitovų konkursas „Pasijuokime!“, kurį organizavo VDU Lituanistikos katedra, programos Lietuvių filologija ir leidyba studentai. Visus susirinkusiuosius sveikino VDU Lituanistikos katedros vedėja prof. dr. Asta Kazlauskienė. Komedijos mūza Talėja globojo kiekvieną dalyvį, todėl netrūko gero ūpo, šmaikštumo ir atrastų prasmingų tekstų. Vienas iš šio renginio tikslų – ugdyti deklamavimo ir sceninės raiškos įgūdžius, todėl gimnazistų pasirodymus stebėjusios aktorės Edita Niciūtė ir Kristina Pliskaitienė akcentavo šiuos aspektus ir noriai konsultavo kiekvieną dalyvį. Beje, paaiškėjo, jog bent trys iš jų rimtai svarsto apie aktoriaus karjerą.

Juoko virusus užsikrėtusius dalyvius „gydė“ VDU kūrybinės grupės „Declamationes“ nariai, įteikdami jiems konkurso bičiulių – VDU Humanitarinių mokslų fakulteto, Maironio literatūros muziejaus ir Kauno kamerinio teatro – dovanas. Be to, visi konkurso dalyviai gavo išskirtinę galimybę sudalyvauti savanoriškoje veikloje – „paskolinti“ savo balsą įrašant garsinę knygą specialioje studijoje. Šią galimybę suteikė Lietuvos aklųjų biblioteka, o kvietimus įteikė – jos darbuotojas ir VDU Lituanistikos katedros doktorantas Joris Kazlauskas.

Laukiamiausia renginio akimirka – nominantų apdovanojimai, tad prizais įvertinti:

• už logišką idėjos perteikimą: TOMAS JANULEVIČIUS (Kauno Rokų gimnazija) ir PIJUS KALINDRA (Kauno „Saulės“ gimnazija);
  • už puikią dikciją: DOVILĖ KARPIŪTĖ (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija) ir VIKTORIJA KOSTKEVIČIŪTĖ (VDU „Rasos“ gimnazija);
  • už puikų humoro jausmą: JUSTINAS ŠVYKAS (Kauno „Saulės“ gimnazija);
  • už dzūkišką nuoširdumą: LUKAS LANIAUSKAS (Alytaus r. Pivašiūnų gimnazija).

Atsižvelgiant į juoko teoriją, kurios logika vadovautasi konkurso metu, geriausiai iliustravo

• pranašumą – MANTAS KALINKEVIČIUS (Jiezno gimnazija) ir POLINA MOSKALIOVA (Kauno A. Puškino gimnazija);
  • iškrovą – VILIUS KLIŠEVIČIUS (Kauno Rokų gimnazija) ir JULIAN RAVDA (Vilniaus „Laisvės“ gimnazija);
  • neatitikimą – DOVYDAS STANKEVČIUS (Vilniaus Jėzuitų gimnazija) ir GABRIELĖ KAMBKLEVIČIŪTĖ (Prienų r. Stakliškių gimnazija).

Specialiu Kauno dramos teatro prizu – kvietimais į spektaklį „Samurajaus knyga“ – apdovanoti TOMAS JANULEVIČIUS ir POLINA MOSKALIOVA.

Iš nuotraukų galerijos matyti, kad juokas – dalykas rimtas. Nuotraukos J. Petronio.