Akimirkos iš prancūzų kalbos mokymo(si) tematikos konferencijos

Vytauto Didžiojo universitete veikiantis Frankofonijos šalių universitetinis centras kartu su Lietuvos prancūzų kalbos dėstytojų ir mokytojų asociacija šių metų lapkričio 17-18 dienomis organizavo prancūzų kalbos mokymo(si) tematikos tarptautinę konferenciją Mokausi šiandien, kad galėčiau mokyti rytoj (J‘apprends aujourd‘hui pour enseigner demain)

Konferencija vyko Vytauto Didžiojo universitete, kuris yra pradėjęs ruošti naują pedagogų rengimo koncepciją Lietuvoje. Organizuojamoje konferencijoje dalyvavo visos Lietuvos prancūzų kalbos ir EMILE klasių mokytojai, Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojai, Latvijos ir Estijos prancūzų kalbos mokytojų asociacijos atstovai, VDU Frankofonijos šalių kalbos ir kultūros bakalauro studijų programos studentai. 

Konferencijoje buvo skaitomi ne tik teoriniai pranešimai, bet ir vyko daug praktinių veiklų: seminare pasakota apie komiksų, žaidimų naudojimą prancūzų kalbos pamokose, aptarta, kaip naudoti teatro metodus mokant užsienio kalbų, nagrinėta IFprofs – pasaulinė platforma švietimo profesionalams frankofonams.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Prancūzų instituto direktorius Jean-Marie Sani, Švietimo ir mokslo ministerijos, Pedagogo veiklos skyriaus vyr. specialistė Egidija Nausėdienė, taip pat kalbėjo svečiai iš Latvijos ir Estijos prancūzų kalbos mokytojų asociacijų. Su pastaraisiais buvo aptartos trijų Baltijos šalių prancūzų kalbos mokytojų asociacijų bendradarbiavimo galimybės. Konferencija suteikė puikią progą susipažinti su svečiu iš Prancūzijos Jean-René Bourrel, šiuolaikinės literatūros docentu, puikiu Frankofonijos ir Prancūzijos istorijos specialistu, kuris konferencijoje mokytojams skaitė teorinę paskaitą ir vedė praktinius seminarus.

Renginio akimirkos.