Latvijos nepriklausomybės dienai paminėti skirtos parodos atidarymas

Artėja mūsų kaimynės Latvijos nepriklausomybės dienos minėjimas – šiais metais lapkričio 18-ąją dieną laisvės vardas „Brīvība“ aidės jau 99-ąjį kartą. Nepamirškite pasveikinti savo draugų, kolegų, projektų partnerių – Apsveicam Latvijas neatkarības proklamēšanas dienā! Dievs, svētī Latviju! (Sveikiname Latvijos nepriklausomybės paskelbimo dienos proga! Dieve, laimink Latviją!)

Šį trečiadienį (lapkričio 15 d.) 13 val. artėjančią Latvijos nepriklausomybės šventę kviečiame paminėti kartu su VDU HMF Letonikos centru, VDU studijuojančiomis studentėmis iš Latvijos, Kauno latviais ir Kauno Dailės gimnazijos ketvirtokais bei jų mokytojomis.

VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio 23), I a. galerijoje  prisimindami šio įvykio istoriją ir svarbą atidarysime Kauno dailės gimnazijos moksleivių darbų parodą Sakmė istoriją seka.

Parodoje pristatomos latviškų sakmių ir legendų, užrašytų Lietuvos ir Latvijos pasienyje, iliustracijos ir tų sakmių vertimai į anglų kalbą. Vaikų piešiniuose atgimsta skraidantys ežerai, iš devynių pasaulio pusių į Latviją suteka Lietuvos karaliaus Mindaugo marčių ašaros, savo paslaptis atveria piliakalniai. Sakmių tekstų kelionė iš latvių kalbos į lietuvių ir anglų kalbas skatina pajusti baltų kalbų bendrystę bei išmokti apie savo kultūrą papasakoti kitiems.

Paroda yra Vytauto Didžiojo universiteto Letonikos centro ir Kauno Dailės gimnazijos 4 klasės mokinių bei mokytojų bendro projekto Mes ir mūsų broliai latviai dalis. Projekto tikslas – susipažinti su latvių kalba ir jos ypatybėmis, latvių dainuojamąja ir pasakojamąja tautosaka, tradicine bei šiuolaikine kultūra, papročiais. Parodą parengė: dailės mokytoja metodininkė Virginija Katkevičiūtė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Violeta Šniokienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė, VDU absolventė Aurika Sirvidienė.

Kvietimas į renginį.

Daugiau informacijos:
  • Kristina Vaisvalavičienė
  • Adresas VDU Letonikos centras, V. Putvinskio g. 23, 220 kab.
  • Telefonas (8 37) 327 840
  • El. paštas kristina.vaisvalaviciene@vdu.lt