Kūrybinė grupė Declamationes svečiavosi Simono Daukanto gimnazijoje

Spalio 19 d. VDU studentų kūrybinė grupė Declamationes svečiavosi Papilės Simono Daukanto gimnazijoje. Vietiniams moksleiviams studentai surengė neįprastą istorijos – literatūros „pamoką“, papildytą dainomis ir deklamacijomis. Po pasirodymo studentai kvietė pasikalbėti apie istoriją bei jos aktualumą šių dienų jaunimui.

Studentai dėkoja gimnazijos švietimo padalinio skyriaus vadovei Kristinai Dorofėjienei, direktoriui Ramūnui Perminui, kolegoms ir moksleiviams už dėmesį ir šiltą priėmimą. Ačiū moksleiviui Žygimantui už fotografavimą ir filmavimą renginio metu.

Po jaukaus pokalbio su gimnazijos bendruomene, studentai, lydimi vietinio gido, tęsė savo kelionę Daukanto keliais: aplankė S. Daukanto memorialinį muziejų, 1930 m. atidengtą paminklą Simonui Daukantui, grožėjosi apylinkėmis. Nepamiršta ir amžino atilsio vieta – studentai ant S. Daukanto kapo uždegė žvakių, simbolizuojančių vis dar sklindančią asmenybės šviesą. Teko lankytis ir Jūros periodo atodangoje, kurioje visi norintys gali prisiliesti prie istorinių liekanų ir parsivežti dalelę praeities atminimui. Nuspręsta stabtelti Tytuvėnuose ir pasigrožėti baroko palikimu bernardinų vienuolynu bei bažnyčia.

Teksto aut. Ineta Šuopytė

Fot. aut. Milda Gineikaitė, Dovydas Beržinis