Karaliaus Sedžiongo instituto atidarymas Kaune

Šių metų spalio 5 d. kviečiame visus į oficialų Korėjos studijoms skirto Karaliaus Sedžiongo intituto (KSI) atidarymą Kaune, Vytauto Didžiojo universitete. Instituto atidarymo renginys prasidės 15 val. ir vyks V. Putvinskio g. 23, 4 aukšto foje. Po atidarymo proga išsakytų sveikinimų, pakviesime susipažinti su korėjietiškos kaligrafijos paroda, rengiama bendradarbiaujant su korėjiečių bendruomene Lietuvoje, bei pasivaišinti lengvais užkandžiais.

KSI atidarymas žymi dar vieną žingsnį, kurį žengia VDU, vystydamas prioritetine laikomą Rytų Azijos šalių pažinimo ir bendradarbiavimo su šiuo regionu kryptį. Prieš 11 metų VDU tapo pirmuoju universitetu Lietuvoje ir Baltijos šalyse, pradėjusiu vykdyti Korėjos studijas. Tuo metu studentams buvo pasiūlyti didelio populiarumo sulaukę korėjiečių kalbos kursai, o vėliau paskaitos apie tradicinę bei šiuolaikinę Korėjos kultūrą ir visuomenę buvo integruotos į Rytų Azijos regiono studijų programas. Taip pat nuosekliai plečiamas partnerinių universitetų Pietų Korėjoje tinklas (šiuo metu pasirašyta 12 sutarčių), studentams siūlomos studijų mainų galimybės. KSI atidarymas Kaune dar labiau sustiprins esamą įdirbį ir pasiūlys naujų progų visiems besidomintiems iš arčiau pažinti Korėją.

Jau šiuo metu KSI Kaune siūlo visuomenei atvirus vakarinius korėjiečių kalbos kursus, rengia kūrybines dirbtuves, o artimuose planuose yra paskaitos ir užsiėmimai apie kultūrą bei kiti Lietuvą ir Korėją suartinantys renginiai. Instituto veikla taip pat leis į VDU pakviesti vizituojančius kalbos ir kultūros dėstytojus iš Pietų Korėjos, sukurs sąlygas savo žinias praktikoje pritaikyti gabiausiems korėjistikos studentams.

Karaliaus Sedžiongo institutų tinklo kūrimas yra 2005 m. pradėta valstybinė Pietų Korėjos iniciatyva, kuria siekiama steigti korėjiečių kalbos ir kultūros židinius, suteikiančius galimybes bet kuriam susidomėjusiam žmogui iš arčiau pažinti Korėją. Karaliaus Sedžiongo institutai veikia 174 miestuose, 57 šalyse.

Apie renginį Facebook’e

Daugiau informacijos:
  • Linas Didvalis
  • Adresas VDU Azijos studijų centras, V. Putvinskio g. 23-417 Kaunas
  • Telefonas (8 37) 331 323
  • El. paštas linas.didvalis@vdu.lt