Kabukio teatro pasirodymas

Gegužės 12 d. vakarą, 18 val., Azijos studijų centras kviečia į Kabukio teatro pasirodymą, kuris vyks VDU Didžiojoje salėje.

Kabukio pasirodymas – tai išskirtinis japonų kultūros renginys Lietuvoje. Paskutinį kartą kabukis mūsų šalyje buvo rodytas daugiau kaip prieš 15 metų. Šį kartą į Lietuvą atkeliaus 22 narių trupė, vadovaujama aktoriaus Fudžimos Takamasos (藤間貴雅 Fujima Takamasa). Atlikėjai žiūrovus supažindins tiek su tradicinio japoniško šokio, tiek su kabukio teatro tradicija ir subtilybėmis. Šios trupės pasirodymas VDU Didžiojoje salėje bus unikalus dar ir tuo, jog žiūrovus nustebins atlikėjų bei VDU studentų bendradarbiavimo projektas „Širanami gonin otoko – Širanami penketukas“.

Kabukis – nuo seno daugelio mėgstamas tradicinis japoniškas teatras, kuris žiūrovų akį ir dėmesį traukia prabangiais kostiumais bei efektinga scenografija. Žodžio kabuki (歌舞伎) skiemuo “ka” (歌) reiškia muziką/dainą, “bu” (舞) – tradicinį japonišką šokį, o „ki” (伎) – meną. O nuo kabukio dramos atsiskyręs japoniškas šokis skaičiuoja daugiau nei 400 metų istoriją ir yra tikras Japonijos pasididžiavimas. Šitaip glaudžiai susiję kabukis ir šokis vis tobulėja, kartu tarsi ir modernėja, bet išlaiko senąsias tradicijas.

Renginį remia Japonijos kultūros agentūra, organizuoja „Jukari“ agentūra ir Japonijos ambasada.
Daugiau informacijos apie pasirodymus ir programą.
Bilietų įsigijimas.