Japonų kalbos konkurso nugalėtojai keliauja į Japoniją

Rugsėjo 24 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko VDU Azijos studijų centro kartu su Komaru Kotsū fondu ir Hirošimos universitetu organizuotas japonų kalbos konkursas. Sveikiname japonų kalbos konkurso šauniausių kalbų autorius Salomėją Jurėnaitę ir Matą Jagelavičių, laimėjusius kelionę į 2019 m. vasario-kovo mėn. Hirošimos universitete vykstančią tarptautinę japonų kalbos ir kultūros mokymo programą.

Toks jungtinis, kartu su Japonijos partneriais organizuojamas konkursas Lietuvoje vyko pirmą kartą. Konkurso dalyviai pagal japonų kalbos mokymosi patirtį buvo suskirstyti į tris lygius ir varžėsi dėl puikių renginio rėmėjų įsteigtų prizų. Tarp jų buvo I-PAD, elektroniniai žodynai, arbatos ceremonijos rinkiniai, ir pan.

Renginį atidarė Lietuvos Garbės konsulas Fukujamoje, p. Sh. Komaru ir Hirošimos universiteto rektorius prof. M. Ochi. Taip pat dalyvavo naujasis Japonijos ambasadorius Lietuvoje H.E. Shiro Yamasaki, kuris į renginį atvyko tiesiai iš Prezidentūros, kur buvo patvirtintas kaip nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius.

Konkursantų kalbas vertino specialiai šiam konkursui suburta kompetentinga komisija, kurią sudarė: atstovai iš Hirošimos universiteto, Komaru Kotsū fondo, ASC vadovas dr. Aurelijus Zykas, VDU japonų kalbos lektorė Kayako Takagi.