Hebėjaus užsienio studijų universiteto delegacija fakultete

Gegužės 18 d. VDU Humanitarinių mokslų fakultete lankėsi Kinijos Hebėjaus užsienio studijų universiteto (angl. Hebei foreign studies university)  rektorius prof. Sun Jianzhong su delegacija.

Susitikimo metu buvo diskutuota apie mokslinius projektus ir akademinius tyrimus, buvo pristatomos skirtingos Azijos ir Europos akademinės praktikos bei jų svarba universiteto, šalies ir tarptautiniame kontekste. Taip pat buvo aptartos konkrečios studentų ir dėstytojų mainų galimybės, svečiai išsakė norą kartu su VDU kurti jungtinę programą. Susitikime dalyvavęs Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas pristatė ilgametį ASC įdirbį Kinijos studijų srityje.

Hebėjaus tarptautinių studijų universitetas yra naujasis VDU partneris, sutartis su kuriuo pasirašyta pernai. Jame jau studijuoja Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos programos studentė. Tai yra vienas iš dviejų universitetų Kinijoje, kuriame studentams siūlomos Lietuvių kalbos paskaitos. Jas dėsto VDU dėstytoja dr. Sigita Dereškevičiūtė.