Filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona Non Grata“ peržiūra

Lapkričio 23 d. VDU Azijos studijų centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona Non Grata“ peržiūrą. Filmo peržiūra vyks 18.00 val. VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28). Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Čijunė Sugihara buvo Japonijos vicekonsulas Lietuvoje, kuris 1939-40 m. rezidavo Kaune (dabartiniame Sugiharos namų pastate) ir išgelbėjo tūkstančius žydų gyvybių. Tai jis padarė išduodamas tranzitines Japonijos vizas, kurios leido žydams pabėgti nuo nacių okupacijos ir holokausto.

Filmas „Perona Non Grata“ (japoniškai „Chiune Sugihara“) sukurtas remiantis tikrais įvykiais, kuomet konsulas Čijunė Sugihara Antrojo pasaulinio karo metu išgelbėjo 6 000 žydų gyvybių nuo nacių, nepaisydamas rizikos ir nepaklusdamas Japonijos vyriausybės nurodymams. Filmo premjera vyko simboliniu metu ir vietoje – 2015 m. praėjus 70-čiai metų po Antrojo Pasaulinio karo pabaigos Kaune, kur Č. Sugihara išdavė vizas.

Filme vaidina aktoriai iš Japonijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Rusijos, o juostą režisavo žymus režisierius Cellin Gluck.  Čijunę Sugiharą vaidina japonų aktorius Toshiaki Karasawa, o jo žmonos vaidmenį atlieka Koyuki, geriausiai žinoma už savo vaidmenį filme „Paskutinis samurajus“. Istorijos veiksmas vyksta 1934-1955 metų laikotarpiu Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Filmas buvo nufilmuotas Lenkijoje.