Baltų literatūros savaitė

2020 m. rugsėjo 23 d. VDU Humanitarinių mokslų fakultete Letonikos centre lankėsi grupelė Kauno „Vyturio“ gimnazijos dešimtokų, lydimų mokyklos bibliotekininkės Audronės Jokubauskienės. Gimnazistų vizitas į VDU suplanuotas kaip tarptautinio Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekto „Baltų literatūros savaitė“ veikla. Moksleiviai susipažino su Letonikos centru ir jo skaitykloje prieinamais resursais – latvių kalbos žodynais, vadovėliais, pažintine, moksline ir grožine literatūra, klausėsi dr. Auksės Noreikaitės paskaitos „Tradicinės latvių kultūros vertybės“, atliko individualias užduotis – bandė latviškai skaityti, versti, ieškoti latviškuose leidiniuose reikiamos informacijos.

Projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“ Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta jau ketvirtus metus. Jo iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras bei Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkai. Šiais metais į projektą įsijungė per 50 mokyklų iš Lietuvos ir Latvijos. Šio projekto partneris – VDU HMF Letonikos centras – projekto dalyviams teikia metodinę pagalbą, organizuoja seminarus, susitikimus.

Projekto  partneriai: Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Latvijos Nacionalinis kino centras, Lietuvos kino centras, Jonavos rajono savivaldybė.

Projekto rėmėjai „Kavos Draugas“, „Fėjos namai“, „Sapiegos klinika“,  „Glasseson“, „Skaitmeninė rinkodara“, „Lonas“.