29-oji EAJRS konferencija Kaune

VDU Azijos studijų centras kartu su Global Japan Office 2018 m. rugsėjo 12-15 dienomis kviečia nepraleisti 29-osios tarptautinės EAJRS (European Association of Japanese Resource Specialists) konferencijos, kurios tema šiais metais yra „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ (“(G)localizing Japanese Studies Resources”).

Į konferenciją atvyksta 97 dalyviai iš tokių šalių kaip Japonija, Kinija, JAV, Kanada, Indija, Prancūzija, Šveicarija, Vokietija, Suomija, Švedija, Danija, Belgija, Norvegija, Slovėnija etc. 2018 m. Kaune įvyksianti konferencija bus pirmoji šios asociacijos konferencija Baltijos šalyse.

Pagrindinis dėmesys konferencijos metu bus skiriamas išteklių pri(si)taikymui prie vietos vartotojo globaliame kontekste. Atsižvelgiant į tai, kad šiais metais konferencija organizuojama Kaune – mieste, turinčiame glaudų santykį su Čiune Sugihara, gelbėjusių žydų gyvybes 1939-1940 m., dalis konferencijos skiriama japonistikos resursams susijusiems su Antruoju Pasauliniu karu.

Europos Japonijos studijų išteklių specialistų asociacija yra viena didžiausių japonistikos specialistus vienijančių organizacijų pasaulyje, kuri ypatingą dėmesį skiria japonologijos išteklių kaupimui, kūrimui, valdymui ir sklaidai. Kasmetinės jos konferencijos vyksta nuo 1994 m. daugiausia Vakarų Europos valstybėse ir sutraukia šimtus specialistų iš viso pasaulio: ne tik Europos ir Japonijos, bet ir iš Australijos, Amerikos bei Azijos valstybių.

Konferencijos programa

Daugiau informacijos:

  • Vaida Tumosaitė
  • Adresas VDU Azijos studijų centras, V. Putvinskio g. 23-418
  • Telefonas (8 37) 331 323
  • El. paštas vaida.tumosaite@vdu.lt