XVIII-oji pasaulinė italų kalbos savaitė

XVIII-oji pasaulinė italų kalbos savaitė: „Italų kalba ir internetas, italų kalba internete“

Minėdami XVII-ąją pasaulinę italų kalbos savaitę, kurios šių metų tema „Italų kalba ir internetas, italų kalba internete“, Vytauto Didžiojo universiteto italistai kviečia į renginius, skirtus geriau pažinti italų kalbą ir kultūrą.

Spalio 15 d. (pirmadienį), 15.30 val.

VDU absolventė Angelica Peccini (DesignFriends bendradarbystės erdvės projekto vadovė) skaitys paskaitą apie italų kalbos vartojimą bendraujant gyvai ir internete: „Community means communication: Italian as a key(word) to your network”. Paskaita anglų ir italų kalbomis vyks V. Putvinskio g. 23-313.

Spalio 16 (antradienį), 10.00 val.

dr. Moreno Bonda (VDU) italų kalbą ir kultūrą pristatys Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, Basanavičiaus g. 7, Jonavoje.

Spalio 16 (antradienį), 16.00 val.

VDU lankysis prof. Giuseppe Brincat (Maltos Universitetas), kuris aptars filmų dubliavimo problemas paskaitoje „Filmų anglų kalba dubliavimas itališkai: A Fond Kiss ir The Queen atvejai“. Prof. G. Brincat dėsto italų lingvistiką Maltos universitete. Jis yra baigęs Maltos, Londono ir Florencijos universitetus, dalyvauja italų lingvistų kongresuose Italijoje ir užsienio šalyse, skaito paskaitas ir veda seminarus įvairiuose Italijos universitetuose. Prof. G. Brincat tyrimų sritys: lingvistiniai kontaktai (ypatingas dėmesys teikiamas Sicilijos dialekto elementams maltiečių kalboje), savarankiškas kalbos mokymasis, žiūrint televiziją (italų kalba Maltoje), italų kalbos naudojimas Šv. Jono Riterių ordine (1400-1798), filmų anglų kalba dubliavimas itališkai, onomastika. Paskaita anglų kalba vyks V. Putvinskio g. 23-102.

Spalio 18 d. (ketvirtadienį), 13.15 val.

doc. dr. Stefano Lanza (VDU) skaitys paskaitą „Italų kalba tinkle: laisvė ar suvaržymas“. Paskaita lietuvių kalba vyks K. Donelaičio g. 52-618.

Spalio 19 d. (penktadienį), 17 val.

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 57) vyks dr. Andrea Griffante (VDU) knygos „Oriente baltico. Un secolo di sguardi italiani su Lituania, Lettonia ed Estonia“ (Aracne Editrice, Roma, 2018) pristatymas. Knygoje ieškoma atsakymo į klausimą, kas Lietuva, Latvija ir Estija yra italams? Gilinamasi į tai, kaip italai įsivaizduoja neretai labai poetiškai, tarsi pasakų erdvę, apibūdinamas šalis su įspūdinga gamta, architektūrinių stilių ir konfesijų įvairove, didinga istorija, savitomis kalbomis. Knygos pristatymas vyks lietuvių kalba.

Daugiau informacijos apie šiuos ir kitus pasaulinės italų kalbos savaitės renginius: