Prozos ir poezijos gerbėjus suburs ,,Literatūrinės slinktys 2019“

Balandžio 25 d. (ketvirtadienį) Kaune prozos ir poezijos gerbėjus suburs aštuntąjį kartą vykstantis jaunųjų rašytojų festivalis „Literatūrinės slinktys 2019. Šiais metais renginys išskirtinis tuo, kad literatūrinius skaitymus lydės dailininkų paroda.

Renginio pradžioje (15 val.) VDU mokslo ir studijų centro (V. Putvinskio g. 23) I-ojo aukšto fojė vyks festivalio parodos atidarymas ir kūrybos rinkinio pristatymas. Dalyvaus ir savo kūrybą skaitys: Birutė Grašytė, Augustas Lapinskas, Lina Simutytė, Guoda Taraškevičiūtė, Edvinas Valikonis. Parodoje bus eksponuojami jaunųjų tapytojų – Mykolės Ganusauskaitės, Petro Lincevičiaus, Sonatos Riepšaitės, Rosandos Sorakaitės, Eglės Ulčickaitės – darbai. Toliau renginys persikels į Balio ir Vandos Sruogų namą – muziejų (B. Sruogos g. 21), kur 18 val. vyks jaunųjų rašytojų skaitymų vakaras, o renginį įgarsins bardas Valentinas Abarius.

Per savo gyvavimo metus jau spėjęs užsitarnauti vardą literatūros mylėtojų gretose, festivalis „Literatūrinės slinktys“ vyks balandžio 24-30 dienomis ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Jį rengia asociacija „Slinktys“, o projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šis renginys – magistrantūros programos Literatūra ir spauda studenčių Gabrielės Jonauskaitės ir Brigitos Armonaitytės praktikos darbas. Prie renginio organizavimo universitete taip pat prisideda Lituanistikos katedros prof. dr. Dalia Kuizinienė. Labai kviečiame dalyvauti ir pažinti jaunuosius kūrėjus!