Moksleiviai vaizdo įrašuose užfiksavo puikių „vokiškumo“ pėdsakų!

Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra kovo mėn. moksleivius kvietė dalyvauti vaizdo įrašų konkurse „Vokiečių kalba ir kultūra Lietuvoje – apsidairyk 360°“. Konkurso tikslas – pagilinti vokiečių kalbos besimokančių mokinių žinias apie vokiečių kultūrą bei kalbą, ir atkreipti dėmesį į jų apraiškas visoje Lietuvoje. Labai džiaugiamės sulaukę vaizdo įrašų iš įvairių Lietuvos miestų mokyklų. 3 minučių trukmės filmukus komandose kūrę 8–12 klasių moksleiviai ne tik užfiksavo įvairiausius „vokiškumo“ pėdsakus, kurių itin gausu Klaipėdos krašte, bet ir vokiškai skaitė A. Baranausko eiles, dalinosi vokiškų švenčių akimirkomis, prisiminimais iš kelionių po Vokietiją, kvietė „užuosti“ kepamų brėcelių kvapą ir juoktis iš moksleivių, pirmą kartą tariančių jiems nežinomus vokiškus žodžius. Šis konkursas puikiai atskleidė dalyvių kūrybiškumą, originalumą, žinias ir pastabumą.

Konkurso nugalėtojai

6–8 klasių konkursinėje kategorijoje prizinę vietą laimėjo Luknės Gurskutės ir Gabijos Žygelytės iš Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos sukurtas filmukas „Frühling auf Deutsch“ (mokytoja Violeta Neniškienė).

9-12 klasių konkursinėje kategorijoje buvo skirtos trys prizinės vietos:

— Konkurso nugalėtojas – Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleivių Arno Puidoko, Vlado Kovalenko ir Mato Vaitkaus sukurtas vaizdo įrašas „Memel-Nord Bunker“ (mokytoja Gražina Valauskienė).

— Antrąją vietą užėmė Jono Biliūno gimnazijos moksleivių Žyginto Kulvinsko ir Emilijos Valaitytės darbas „Šv. Martyno diena Anykščiuose“ (mokytoja Violeta Neniškienė).

— Trečios vietos laimėtojai – Piliuonos gimnazijos moksleiviai, konkursui pateikę nuotaikingą video darbą „Vokiečių kalba iš pirmo žvilgsnio“.

Specialiu konkurso prizu už socialinę idėją apdovanotas Šėtos gimnazijos moksleivių sukurtas video darbas „Du bist nicht allein“ (mokytoja Ilonai Tomkuvienė).

Dar kartą nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems, o prizai laimėtojams jau pakeliui!