Literatūrologės Eglės Kačkutės paskaita apie motinystę emigracijoje

Kviečiame į literatūrologės Eglės Kačkutės paskaitą Motinystė emigracijoje: savo kultūros perdavimas ir integracija.

2015 metų Jungtinių Tautų Tarptautinės migracijos ataskaitoje rašoma, kad moterys sudarė 48 % visų planetos migrantų, o Europoje bei Šiaurės Amerikoje moterų migrančių buvo daugiau nei vyrų. Kadangi vidutinis migrantės moters amžius –29 metai, dauguma migrančių yra arba greitai taps motinomis. Sparčiai vystantis motinystės suvokimui, praktikoms ir keičiantis globalaus mobilumo formoms, motinystė šiuolaikiniame migracijos kontekste reikalauja naujų interpretacijų. Paskaitoje bus apžvelgiama, su kokiais iššūkiais susiduria migrantės motinos ir kaip jų patirtis atsispindi literatūroje.

Eglė Kačkutė – šiuolaikinės literatūros tyrinėtoja, literatūros kritikė, Vilniaus universiteto lektorė, migrantė, monografijos Svetimos ir savos autorė. Šiuo metu ji yra Airijos mokslų tarybos mokslinė bendradarbė Meinuto universitete (Maynooth University), kur vykdo tyrimų projektą „Motinystė ir migracija: tarp kalbų tapatybių ir tapatumų“. Šis tyrimas nagrinėja migrančių motinų pasakojimus šiuolaikinėje transnacionalinėje moterų prozoje ir siekia atsakyti į klausimą, ką reiškia auginti vaikus kultūriškai ir kalbiškai svetimoje aplinkoje.

Paskaita vyks kovo 19 d. (pirmadienį) 15.30 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) 313 auditorijoje.