Kūrybinės grupės „Declamationes“ išvyka į Upytę

Vytauto Didžiojo universiteto studentų kūrybinė grupė „Declamationes“, vadovaujama prof. Irenos Buckley, spalio 12 d. dar kartą leidosi į kelionę su programa „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“. Upytė pasitiko legendų gaubiamu Čičinsko kalnu, studentai lankėsi miestelio tradicinių amatų centre bei Nevėžio slėniais keliavo į Vadaktėlius bei Ustronę, kur sekė J. T. Vaižganto pėdomis. Susitikimas su Upytės bendruomene prasidėjo poetiniu reginiu „Šviesa nuo Kernavės piliakalnių“, vėliau studentai organizavo kūrybines dirbtuvėles moksleiviams kartu darydami atvirukus su augaliniais motyvais iš Lietuvos laukų žolelių. Renginio akcentu tapo bendras pokalbis gilinantis į savuosius tautiškumus bei santykį su Tėvyne. Jame be studentų kalbėjo ir VDU dėstytojai – dr. Giedrius Janauskas ir prof. Irena Buckley, archeologai Dovilas Petrulis ir Alfreda Petrulienė bei gausiai įsitraukusi miestelio bendruomenė. Ji tapo puikiu pavyzdžiu, rodančiu, jog mažosios erdvės bei gimtinės, jų istorija, kurioje veikė asmens protėviai, turėtų tapti esminiu tapatybės pagrindu. Tik atrandant mažuosius pasakojimus didžiajame naratyve, galime suteikti jam daugiau prasmės ir gyvybės.

Už fotografijas dėkojame Julijai Kazancevaitei.