Konferencijoje apie Alfonso Nykos-Niliūno ir Broniaus Krivicko kūrybą

Birželio 13 d. Vilniuje ir birželio 14 d. Kaune vyks konferencija „Alfonsas Nyka-Niliūnas ir Bronius Krivickas: likiminiai kartos pasirinkimai“. Konferencija skirta šimtmetį mininčių rašytojų – Alfonso Nykos-Niliūno (1919–2015), Broniaus Krivicko (1919–1952) ir kitiems tos rašytojų kartos pasirinkimų ir kūrybos analizei.

Birželio 13 d. bus skiriama A. Nykos-Niliūno kūrybos ir veiklos refleksijai: daugiau nei 10 pranešėjų aptars poeto gyvenimą, kūrybą bei tapatybę. Konferencija vyks Vilniaus universitete, Filologijos fakultete (Universiteto g. 5, Kristijono Donelaičio auditorija), vakaro pabaigoje renginys persikels į Vilniaus paveikslų galeriją (Didžioji g. 4), kur vyks poetui skirtas atminimo vakaras „Kaip aš parvesiu namo / Savo ilgesį dulkių ir dilgės spalvos“. A. Nykos-Niliūno poeziją skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis, atskirą programą atliks pianistas Gabrielius Alekna.

Antroji konferencijos diena (birželio 14 d.) persikels į Kauną, Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų (S. Daukanto g. 25, III aukštas), kur bus aptariamas istorinis laikotarpis, aktualizuojama B. Krivicko kūryba, lietuvių diplomatams, dailininkams kilę pasirinkimo dilemos. Istorikė dr. Audronė Veilentienė pakvies į ekskursiją po senąjį Vytauto Didžiojo universitetą, kuriame mokėsi minimi autoriai. Dviejų dienų konferenciją užbaigs aktorius Dainius Svobonas, kuris skaitys A. Nykos-Niliūno ir B. Krivicko tekstus.

Kviečiame dalyvauti konferencijoje ir pamąstyti ne tik apie A. Nykos-Niliūno, B. Krivicko, bet ir apie visos jų kartos žmonių likimą, tuometinio laikotarpio iššūkius. Arba tiesiog pasimėgauti poetų kūryba, kuri yra šio istorinio laikotarpio meninis atspindys.

Renginio programa.