Himalajai 2017: ekspedicijų pristatymas Kaune

Gruodžio 15 d. 18:30 val. Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II aukštas) Saulius Damulevičius kartu su VDU Azijos studijų centru, Lukla.lt ir leidykla „Aukso pieva“ kviečia į ekspedicijų pristatymą, kurio metu bus pasakojama kaip vykdomos ekspedicijos į kalnus. Renginys nemokamas ir atviras visiems. Saulius Damulevičius daugiau nei 12 metų aktyviai kopia į kalnus ir tiek pat laiko dirba finansų ir verslo konsultacijų srityje. 2012-2016 m. Saulius ėjo Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidento pareigas. Sauliaus, kaip alpinisto, karjerą puošia pirmasis įkopimas į aukščiausią lietuvišku vardu pavadintą viršūnę, nusileidimas slidėmis nuo 7500 m aukščio viršūnės ir 2015 metais pelnyti „Sniegynų tigro“ ir „Metų alpinisto“ titulai.

2017 m. pavasarį Saulius du kartus vyko į aukštumines ekspedicijas Nepalo Himalajuose. Pavasarį alpinistas kopė į penktą pagal aukštį kalną pasaulyje – Makalu (8463 m). Į šią viršūnę Baltijos šalių alpinistai dar nebuvo bandę kopti. Sudėtingos ekspedicijos metu, nenaudojant papildomo deguonies buvo pasiektas 8200 m aukštis, prilygstantis 6-tai pagal aukštį planetos viršūnei. O rudens sezono metu Saulius sėkmingai įkopė į netoli Everesto (8848 m) stūksančią Ama Dablam (6856 m) viršūnę. Tiek pati viršūnė, tiek maršrutas į ją laikomas vienu gražiausių Himalajuose.