Festivalis „Primavera en español“ puoselės ispanų kalbą

Balandžio 3-12 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks ispaniškos kultūros festivalis „Primavera en español“. Septintąjį kartą sugrįžtanti pavasario šventė šiemet yra dedikuojama ispanų kalbai ir jos svarbai pasaulyje.

Festivalis „Primavera en español” – gerai pažįstamas VDU studentams ir Kauno gyventojams, o šiemet juo pasidžiaugti galės ir vilniečiai. Balandžio 3 dieną festivalis atidaromas Kaune, o sostinėje – sekančią dieną. Atidarymo šventėje pranešimą skaitys Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas Bernardo López-Ríos. Taip pat susirinkusieji galės pasiklausyti studentų atliekamų ispaniškų dainų, įsitraukti į interaktyvius žaidimus ir paragauti tradicinių Ispanijos užkandžių – tapas.

Vienas iš kertinių festivalio akcentų – renginys „Moku ispanų kalbą: mokausi, dirbu ir keliauju po visą pasaulį“. Jo metu susirinkusieji galės išgirsti apie ispanų kalbos vertę profesiniame pasaulyje. Kviestiniai svečiai dalinsis darbo ir studijų patirtimis Ispanijoje bei Lotynų Amerikoje. Sekant pastarojo meto tendencijas, kuomet darbo rinkoje nuolatos stinga darbuotojų, galinčių laisvai komunikuoti ispaniškai, taip pat bus pristatytos ir darbo galimybės Lietuvoje, mokant ispanų kalbą.

Festivalio metu laukia ir daugiau renginių, kuriuose bus puoselėjama ispanų kalba: vyks kalbiniai pasimatymai, o užsieniečiai VDU studentai renginyje „Ką lengviau išmokti – lietuvių ar ispanų kalbą?“ sieks palyginti abi kalbas ir atkleis kurią išmokti buvo paprasčiau. VDU Užsienio kalbų instituto (UKI) dovana – nemokamas ispanų kalbos pradžiamokslis „Español para todos“, kuris vyks šeštadienį, balandžio 8 d.

Balandžio 6-oji skiriama moksleiviams, kurie yra kviečiami dalyvauti olimpiadoje „Ispanakalbis pasaulis ir aš“. Festivalio organizatoriai siekia atkreipti dėmesį į tai, jog Lietuvoje vis daugiau moksleivių renkasi mokytis ispanų kalbą mokykloje. Neretai būtent šios kalbos pamokos ar užklasiniai būreliai, skirti ispaniškai kultūrai, tampa mokyklos išskirtinumo ženklu.

Pirmą kartą į festivalio organizavimą įsiliejo tiek daug VDU bendruomenės narių, kurie domisi ispanų kalba ir ispanakalbių šalių kultūra. Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Liudas Mažylis sutiko pasidalinti eksponatais iš savo pašto ženklų kolekcijos, o doktorantas Mindaugas Norkevičius skaitys paskaitą apie globalių grėsmių ir saugumo iššūkius Lotynų Amerikoje. UKI vokiečių kalbos lektorė Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė nuotaikingame kultūrų draugystės renginyje sieks palyginti vokiečių ir ispanų kultūras. Festivalio programoje Vilniuje dalyvaus ir kviestinės lektorės: žurnalistė Aušra Matulaitytė ir dėstytoja iš Kosta Rikos Jordana González Cruz.

Festivalį užbaigs tikra ispaniška fiesta. VDU ispanų kalbos studentai žada visus susirinkusiuosius pakviesti šokti. Taip pat bus aptarti prabėgę festivalio renginiai,  padėkota partneriams ir draugams. Kaip jau tapo įprasta, lauks šventinis tortas ir tradicinis ispaniškas gėrimas – vaisių sangrija.

„Primavera en español“ organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU UKI, bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje. Neatskiriama VDU pavasarių dalimi tapęs festivalis Kaune pirmą kartą suorganizuotas 2011 metais. Kasmet gražią tradiciją tęsia ir renginių organizavimu užsiima iniciatyvūs universiteto studentai ir ispanų kalbos dėstytojai.

Festivalio programa.

Renginys socialiniame tinkle „Facebook“.