Diskusija „Piliakalnio papėdėje: istorija ir poezija“

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Piliakalnių metus, VDU Humanitarinių mokslų fakultetas ir VDU kūrybinė grupė „Declamationes“ vykdo projektą „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“.

Projekto tikslas – stiprinti tautinę savimonę, aktualizuojant kultūrinį paveldą, taip pat kalbėti apie praeities bei dabarties sąsajas ir ugdyti retorinius įgūdžius.

„Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ vykdymo metu bus svarstomi įvairūs istorijos interpretavimo, vaizdijimo būdai, gretinamas istorijos ir literatūros naratyvas, gvildenamos kultūros sklaidos regionuose problemos bei diskutuojama apie piliakalnio, kaip Lietuvos istorijos metonimijos, suvokimą.

Pirmasis renginys vyks kovo 24 dieną, penktadienį, 16 val., VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 311 aud.). Jo metu bus pristatomas projektas, rodoma poetinė programa „…šviesa nuo Kernavės piliakalnių“ ir vyks diskusija tema: „Piliakalnio papėdėje: istorija ir poezija“. Renginyje dalyvaus VDU istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, archeologas doc. dr. Mindaugas Bertašius, VDU literatūrologė prof. Irena Buckley, VDU Kauno botanikos sodo vadovas, gamtininkas dr. Nerijus Jurkonis ir VDU kūrybinė grupė „Declamationes“.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu taip pat bus tvarkomi pasirinkti Lietuvos piliakalniai, apsilankoma Lietuvos miesteliuose ir organizuojami pokalbiai su vietos bendruomenėmis, kaupiama audiovizualinė medžiaga, rengiamas seminaras ir konferencija.

Kitos projekto numatomos vietos ir datos:

2017 m.
04 14 – Kražiai, Papilės piliakalnis;
04 22 – Rudamina, Rudaminos piliakalnis;
05 13 – Jieznas, Paukščių piliakalnis;
09 22 – Sudargas, Sudargo piliakalnis;
10 06 – Seminaras Telšių „Alkos“ muziejuje;
11 09 – Konferencija Vytauto Didžiojo universitete . (Datos gali būti koreguojamos).

Partneriai: Lietuvos žurnalistų draugija. Projekto bičiuliai: Simono Stanevičiaus bendrija Kauno miesto savivaldybė, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Telšių „Alkos“ muziejus.

Projekto renginiai yra atviri visuomenei. Dalyvavimas nemokamas.