Apdovanoti IV-osios VDU Kauno istorijos olimpiados nugalėtojai

2016 metų balandžio 7 dieną VDU Didžiojoje auloje buvo pagerbti ir apdovanoti ketvirtosios Kauno istorijos olimpiados lyderiai ir nugalėtojai.

Renginyje dalyvavo per septyniasdešimt svečių: moksleiviai, mokytojai, universiteto ir miesto bendruomenės nariai, olimpiados partneriai ir rėmėjai. Jau ketvirtus metus VDU Kauno istorijos centras sukvietė Kauno miesto ir rajono mokyklų 5-12 klasių moksleivius išbandyti savo jėgas Kauno istorijos olimpiadoje, kurios tema – Kauno kaitos ženklai architektūroje. Olimpiados tema simboliškai įprasmino Europos paveldo ženklo suteikimą 1918–1940-ųjų metų miesto moderniajai architektūrai. Renginiu siekiama ne tik visuomenėje populiarinti mokslininkų darbus, bet ir stiprinti VDU bei mokyklų ryšius, atrasti gabius moksleivius bei juos skatinti. Universiteto bendruomenė tiki, kad olimpiada turi ne tik kurti draugiškų varžytuvių nuotaiką, bet ir prisidėti prie Kauno regiono jaunimo istorinio švietimo. Džiugu, kad šiemet olimpiadoje dalyvavo per pustrečio šimto moksleivių iš pusšimčio mokyklų. Nemenkstantis susidomėjimas olimpiada ir puikių darbų gausa tik įrodo, kad numatytą tikslą pasiekti kol kas sekasi. VDU organizuojama Kauno istorijos olimpiada yra pirmasis tokio masto konkursas, skirtas ne tik lokalinei Laikinosios sostinės, bet ir su ja susijusiai Lietuvos istorijai.

Į baigiamąjį ketvirtosios Kauno istorijos olimpiados renginį buvo pakviesti geriausiai užduotis atlikę jaunieji istorikai (po dešimt kiekvienoje grupėje) ir jų mokytojai. Susirinkusiuosius sveikino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas, VDU studijų prorektorius doc. dr. Kęstutis Šidlauskas bei VDU Kauno istorijos centro vadovas prof. dr. Jonas Vaičenonis.

Baigiamajame renginyje koncertavo VDU Muzikos akademijos studentės Monika Ryškutė ir Aurelija Lukošiūtė. Olimpiados nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Kauno istorijos centro diplomais, mero padėkos raštais ir rėmėjų dovanomis. Laimėtojams prizus dovanojo VDU, bei leidyklos „Šviesa“, „Versus Aureus“, „Ugda”.

Šventės dalyvių įspūdžiai leidžia tikėtis, kad olimpiada pagrįstai pretenduoja tapti reikšmingu miesto gyvenimo įvykiu. Moksleiviai džiaugėsi, kad rengiantis olimpiadai įgytos žinios pravers ir ateityje. Mokytojai ragino organizatorius ateityje suteikti galimybę varžytis ne tik mokiniams, bet ir mokytojams bei miesto bendruomenei.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio fotoreportažą.